"İlk yarıyı 37-38 puanla bitirebilirdik"

Fenerbahçe'nin son dönemde öne çıkan ismi Sezer Öztürk ve genç futbolcu Recep Niyaz, Fenerbahçe Dergisi'ne önemli açıklamalar yaptılar.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'İlk yarıyı 37-38 puanla bitirebilirdik'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Ocak 2013 20:17
Fenerbahçe'nin ilk yarı sonuna doğru yükselen performansı ile dikka çeken futbolcusu Sezer Öztürk ve genç yetenek Recep Niyaz, Fenerbahçe Dergisi'nin yeni yıldaki sayısına çok samimi açıklamalar yaptılar.

Takımdaki forma savaşını bırakmadan istekli tavrı ile dikkat çeken Sezer Öztürk, Fenerbahçe'nin ilk yarıyı daha yüksek bir puanla bitirebilecek gücü olduğunu belirtirken; "İlk yarıyı 37-38 puanla kapatabilirdik" diye konuştu."11 MÜSABAKADA OYNADIM"

"11 resmi müsabakada oynadım ancak bunu maçlarda aldığım süre olarak düşünürsek 3 veya 4 maç ediyor. Netice olarak fazla süre almadım. Buna rağmen, 5 gol, 3 de asist çok da kötü değil. Yinede bunun daha da üstüne çıkabileceğimi ve takımım için daha faydalı bir oyuncu olabileceğimi biliyorum."

"İLK YARIYI 37-38 PUANLA BİTİREBİLİRDİK"

"İlk yarıyı 37-38 puanla bitirebilirdik. Mental ve fiziksel etkinliğimizi arttıracağız. İlk yarıdaki Fenerbahçe’nin çok üstüne çıkabilecek güçteyiz. Bir galibiyet serisi yakaladığımızda her şeyin daha iyi ve güzel olacağını söyleyebilirim. Fenerbahçe bunu çok yaptı, yine neden yapmayalım?"

"GOL SADECE SANTRAFORUN GÖREVİ DEĞİL"

"Günümüz futbolunda gol atmak sadece santraforun görevi değil. Ofansif orta saha ve kanatlarda görev alan oyuncular da gole yakın futbolcular oluyorlar. Önemli olan, golü kimin attığından ziyade ne kadar gol attığıdır. Ben bunun daha fazla önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer geneli için konuşmak gerekirse, takıma yapılacak katkı her şeyin üzerinde."Geçtiğimiz ay Fenerbahçe forması kendi deyimiyle "hayallerini süsleyen gole" kavuşan Recep Niyaz ise; " Benim için Göztepe Kupa maçındaki gol, unutulmazlar arasına girdi. Benim hayallerimi süsleyen bir takım için ve yine hayallerimi süsleyen bir statta golü bulmuş oldu" dedi

"O GOL HAYALLERİMİ SÜSLÜYORDU"

Benim için Göztepe Kupa maçındaki gol, unutulmazlar arasına girdi. Benim hayallerimi süsleyen bir takım için ve yine hayallerimi süsleyen bir statta golü bulmuş oldum. Her şeyden öte; her zaman, herkes tarafından örnek gösterilen bir insanın antrenörüm olması da bana çok gurur veriyor.

"1.5 SENEDE GELİŞTİM"

Özellikle son 1,5 sene sonunda iyi bir gelişim gösterdiğime inanıyorum. Fiziksel olarak da dışarıdan görünüyordur. Bilmediğim her şeyi burada öğrendim. Futbolda; kilonun, yağ ölçümünün ne kadar önemli faktörler olduğunu vs. her şeyi burada öğrendim. Buraya geldikten sonra her detaya daha çok dikkat etmeye başladım. Bana göre şu an için her şey çok iyi gidiyor. Tabii ki her oyuncunun mutlaka eksikleri vardır. Ben kendi açımdan profesyonel futbola hazır olduğumu düşünüyorum.

"TOPLA OYNAMAYI SEVEN BİR OYUNCUYDUM"

Ben kendi yaş kategorimde oynadığım zaman topla oynamayı seven bir oyuncuydum. Bunun, ilerleyen dönemde de böyle olacağını tahmin ediyordum ama buraya geldiğimde Aykut Hoca’nın hem fiziki, hem de zihinsel olarak verdiği bilgiler, öneriler beni etkiledi. Futbolun takım oyunu olduğunu, bireyselliğe yer vermediğini öğrendim. Üçüncü bölgelerde ya da kaleye yakın yerlerde daha fazla sorumluluk alınması gerektiğin öğrendim. İnşallah gelişimim daha da iyi bir seviyede olur.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam