Arsenal muradına erdi!

İngiltere Premier League takımlarından Arsenal, uzun süredir sözleşmesini uzatmak için görüşmelerini sürdüğü genç futbolcusu Theo Walcott'un sözleşmesini uzattığını açıkladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Arsenal muradına erdi!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ocak 2013 17:54
Son zamanlarda sözleşmesini uzatmadığı için Arsenal'in başının ağrımasına neden olan genç oyuncu Theo Walcott sonunda imzayı attı.

Arsenal resmi sitesinden yaptığı açıklamayla genç yıldızla uzun süreli bir sözleşme imzalandığını belirtti. 23 yaşındaki oyuncu Arsenal'e 2006 yılında Southampton'dan gelmişti.

Arsenal menajeri Arsene Wenger, Walcott'un imzası hakkında yaptığı açıklamada, "Theo'nun yeni sözleşmeyi imzalamasından dolayı mutluyuz. 16 yaşında bize katılmıştı ve şu anda hem Arsenal hem de İngiltere milli takımı için çok önemli bir oyuncu haline geldi. Theo hem güçlü bir oyuncu hem de çok iyi bir oyuncu. Onun yetenekleri ve hızı onu çok değerli bir oyuncu yapıyor." dedi.

Walcott ise yeni sözleşme imzalamasıyla ilgili, "Arsenal ile yeni bir sözleşme imzaladığım için çok mutluyum. Kulüpteki herkese teşekkür ediyorum. En baştan beridir Arsenal'da kalmak istediğimi söyledim. Artık önemli olan tek şey takımın başarılı olması ve kupalar kazanmasıdır." dedi.

Resmi sitede Walcott'un ne kadar kazanacağı açıklanmasa da haftalık 90 bin pound alacağı iddia ediliyor. Ayrıca sözleşmesinin 3.5 yıllık olduğu da konuşuluyor.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam