"Yeni İnönü Stadı" projesinde sona doğru

Beşiktaş Yönetim Kurulu Yeni Stadyum Projesinden Sorumlu Üyesi Umut Güner, stat konusunda gerekli izinleri Mali Genel Kurul'a kadar yetitirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Yeni İnönü Stadı' projesinde sona doğru
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Ocak 2013 17:24
Beşiktaş'ta yılan hikayesine dönen 'Yeni İnönü Stadı' projesinde artık sona yaklaşılıyor. Siyah Beyazlı kulübün yıllardır almak için çaba sarf ettiği gerekli izinler bir bir alınıyor. Büyük bir aksilik olmaması durumunda yönetim kurulu 2013 Mayıs ayında yeni stadın inşaatına başlamayı planlıyor.

Fikret Orman başkanlığındaki yönetim kurulunun genç üyelerinden Umut Güner, stat projesi hakkındaki son bilgileri Beşiktaş Dergisi'ne verdiği röportajda aktardı.

"HERŞEY PLANLADIĞIMIZ GİBİ GİDİYOR"

Yeni Stadyum Projesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Güner,gerekli izinlerin alınması aşamasının devam ettiğini ancak Şubat ayında yapılacak Beşiktaş mali genel kuruluna kadar tüm izinlerin tamamlanacağını düşündüğünü belirtti.

"Her şey planladığımız gibi rayında gidiyor. Projemizi, izin prosedürü, yapım süreci ve finansman olarak üç aşamada yürütüyoruz. Üçü de eş değerli olarak devam ediyor. İzinler konusunda bahsetmeyi çok istemiyoruz ve bu yüzden de taraftarımızdan biraz daha sabır bekliyoruz. Çünkü izin prosedürleri bitmeden ayrıntılı açıklama yapmanın çok doğru olacağını düşünmüyoruz. Tahmin ediyoruz ki, izinlerimizin tamamını mali genel kurula kadar yetiştireceğiz. Yeni stadımız kesinlikle aynı yerde olacak. Başka yerde yapılacağı konusunda çeşitli dedikodular dönüyor ama taraftarlarımız bu söylemlere itibar etmesinler. BJK İnönü Stadı'nın bulunduğu alan, bütün planlarda spor alanı olarak gözüküyor. Sözleşmelerde Beşiktaş'ın burada ihtifa hakkı var. Kimsenin hukuksal olarak bunun aksini yapmaya hakkı yok. Bunlar, sadece hayal üzerine uydurulan palavradan başka bir şey değil. Yeni stadımız kesinlikle çok güzel bir stat olacak. Umarım en kısa sürede, ki biz mali genel kurula kadar yetişeceğini düşünüyoruz, yeni stadımızın tüm ayrıntılarını başkanımızla birlikte açıklayacağız. Konum olarak dünyanın en güzel yerinde, en güzel statlarından birini yapacağız. Stadın yapımını bir buçuk senede tamamlamayı planlıyoruz. Yani bizim esas planımız, sadece bir sezonu dışarıda oynayacak şekilde stadımızı yetiştirmek. Bu süre zarfında maçlarımızı nerede oynayacağımız konusunda kesinleşen bir durum yok. Henüz yönetim kurulumuza bu konu gelmedi. Aramızda konuştuğumuz, bazı stratejilerimiz var ama henüz netleşmediği için bir şey söylemek istemiyorum."

"YENİDEN YAPILANMA SÜRECİ YAŞANIYOR"

Umut Güner ayrıca tesisleşmenin bir spor kulübü için önemi hakkında şunları söyledi.

"Bildiğiniz üzere, her konuda Beşiktaş'ta yeniden yapılanma süreci yaşanıyor. Beşiktaş'ın ekonomik anlamda içinde bulunduğu durum malumunuz. Bu süreçte tesisleşme çok önemli bir yer tutuyor. Beşiktaş, çok büyük bir kurum. Başkanımızın da sürekli dile getirdiği gibi ancak kurumsallaşmanın daha da pekişmesi, kurumun kendi ayakları üzerinde durur hale gelmesiyle bu sıkıntılı süreci atlatacağımıza inanıyorum. Bizler, Beşiktaş'a kalıcı eserler bırakmak, kulübümüzü sabit gelir sahibi bir yapıya büründürmek istiyoruz. Öncelikli hedefimiz, yeni stadımızı en kısa sürede taraftarlarımıza hediye etmek. Stat projesinin ardından yapmak istediğimiz başka çalışmalar da var. Bunları da zamanla camiamızla paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağız."
Güner taraftara ise şu mesajı verdi.

"Taraftarımız geçen sezonlara göre daha ilgili. Mesela önceki sezonlara göre daha az ceza alarak yolumuza devam ediyoruz. Elbette gönlümüzden geçen bunların hiç olmaması. Kulübümüzün bu sıkışık ortamında, taraftarlarımızın göstermiş olduğu özveriye de ben yönetici olarak teşekkür ediyorum. Devre arasında yine bir kombine organizasyonu düşünüyoruz. Özellikle kapalı tribünle ilgili bir projemiz var. Bunun ayrıntılarını da, kesinleştiğinde taraftarlarımızla paylaşacağız."

"GALATASARAY MAÇINI HALA HATIRLARIM"

Güner son olarak yönetici olmadığı dönemden Beşiktaş'in 48 maçlık yenilmezlik serisinin son bulduğu Galatasaray maçını ve karşılaşmanın hakemi Sabri Çelik'i unutamadığını sözlerine ekledi.

"Benim tribünlerde yer almaya başladığım yıllarda, daha sonra efsane olarak anılacak futbolcularımız alt yapıdan yükselmiş ve A takımda oynamaya başlamıştı. Beşiktaş için gerçekten mükemmel yıllardı. O futbolcuları izlemekten büyük keyif alıyordum. Arka arkaya gelen şampiyonluklar, namağlup şampiyonluğumuz unutulacak gibi değil. Futbol takımımız rekorları alt üst ediyordu. 48 maçlık yenilmezlik rekorumuz vardı, bu bizleri gerçekten çok heyecanlandırıyordu. 48 maçlık yenilmezlik rekorumuzun bittiği Galatasaray maçını da hala hatırlarım. Elbette maçın hakemi Sabri Çelik'i de unutmam mümkün değil."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam