Tahkim Kurulu bu sefer ne yapacak

Hakem, yardımcı hakemi Sayın Cem Satman’ın ikazıyla Melo’yu tükürdüğü için ihraç etti. Tükürük uzmanımız Tahkim Kurulu olduğu için alanlarına girmek istemiyoruz. Başlarına büyük bela aldılar, haberleri olsun.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Tahkim Kurulu bu sefer ne yapacak
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Ocak 2013 14:34
Haftanın en çok konuşulan maçı Galatasaray-Beşiktaş maçıydı. Merkez Hakem Kurulu büyük bir kumar oynayarak maça bu yıl FIFA kokartını elinden aldığı Sayın Tolga Özkalfa’yı atadı.

Sayın Tolga Özkalfa kokartın ağırlığından kurtulduğu günden beri daha iyi bir performans gösteriyor. FIFA hakemiyken hiç derbi yönetemedi. Normal bir durum değildi. Şimdiki durum da pek normal değil. Tercih doğru değildi. Sayın Özkalfa, baskı altında kaldığı anlarda karar istikrarını kaybedebiliyor. Maçın ilk 60 dakikasında çok iyi bir yönetim gösterdi. Oyuncularla iletişimi, faullerdeki isabet yüzdesi gayet iyiydi. Dakikalar 62 olduğunda yaşanan ikinci tükürük kriziyle Sayın Özkalfa büyük bir baskı altında kaldı ve sonrasında hakemlik tekniği açısından pek çok hata yaptı.

Hakemin içinde olduğu pozisyonda olay büyüdü ve ihraca dönüştü. Melo tükürdü, tükermedi bizim konumuz değil. Biz şunu biliyoruz hakem, yardımcı hakemi Sayın Cem Satman’ın ikazıyla Melo’yu tükürdüğü için ihraç etti. Tükürük uzmanımız Tahkim Kurulu olduğu için alanlarına girmek istemiyoruz. Başlarına büyük bela aldılar, haberleri olsun. Tükürdü mü? Tükürmedi mi? Tükürecekti, vaz mı geçti? Tükürük değil de sulu kar yağışımı vardı? Nelerin tartışılacağını hep beraber göreceğiz.

Sayın Özkalfa, o pozisyonun arasında kaldı. Dengesini kaybetti. Oyuncunun hareketini yakınında olmasına rağmen süzemedi. İhraç doğruydu ama kartını bir kerede gösteremedi. Bir kez boşa gösterdi, oyuncu görmeyince bir kez daha gösterdi. Kaleci Muslera ihraç sonrası yaptıklarından dolayı ihtar görmeliydi. Baskı arttıkça teknik hatalar arttı. Uzatma dakikaları beklenenden azdı. Maçı bitiriş düdüğündeki çok şükür bitti hali gözlerden kaçmadı.

Gaziantepspor-Fenerbahçe maçında, Fenerbahçe’nin ilk golünde ofsayt vardı. Çok zor pozisyondu. Egemen’in Cenk’e yaptığı hareket tartışmasız penaltıydı. Etti mi size bir büyük hatalar zinciri?

Eskişehirspor-Ordu maçında Sayın İlker Meral iyi bir yönetim gösterdi. Performansını yakından takip ediyorum. Anlamsız ve zorda bırakacak önemli hatalar yapmayı bir kenara bırakırsa çok daha iyi görevler alacağından eminim. Verdiği iki penaltı doğru. Bir pozisyonda da kolla bilerek oynama var. Fazlası yok eksiği var. Az daha Ferhat’ı çift sarı karta rağmen oyunda tutacaktı. Yardımcısı Sayın Muharrem Yılmaz’a teşekkür etmeli. 

Kayserispor-Antalyaspor maçında Sayın Abdullah Yılmaz maalesef maçın önüne çıkmış. Sayın Abdulah Yılmaz’ın performansında hızlı bir düşüş oldu ve oradan toparlamayı halen başaramadı. Maçın henüz başında Diarra’ya yapılan hareketi görse Kayserispor 10 kişi kalacak. Sonuç başka olurdu. Kayserispor golü öncesi top çıktımı derseniz eldeki görüntüyle bu yorum doğru şekilde yapılamaz. Yanıltır.

Elazığspor-Trabzonspor maçında Sayın Halis Özkahya, Celustka’nın atıldığı pozisyonun başında çok büyük risk almış. Göze hoş geliyor ama sonuçlarını kestirmek zor. Kırmızı kart her zaman en büyük avantaj. Bu riski ancak ceza alanı civarlarında almalı. Oyuncu yetişti ve topu kornere attı. Daha fazlası da olabilirdi.

Sayın Cüneyt Çakır, Sayın Bülent Yıldırım, Sayın Çağatay Şahan sonuca tesir etmeyen yönetimler sergilemişler. Sayın Şahan’a tavsiyem görmeden karar vermesin. Rezvan’ın ihtarı yanlış olmuş.

Bu haftaki maç yönetimleri bana pek keyif vermedi. MHK, hızlı bir müdahale yapmak zorunda kalabilir. Hepimizi Tahkim’in tükürük filminin ikinci perdesindeki kararını merakla bekliyoruz.

Sayın Şenol Güneş çok değerli bir isim. Türk futbolunun kendisine çok ihtiyacı var. Mutlaka bilge kişiliğiyle bir yerlerde var olmalı. Sayın Ertuğrul Sağlam’a bundan sonraki görevlerinde başarılar diliyorum.

Yeni transferler inşallah futbolumuza renk katar. Kavgaları değil güzel futbolları konuşalım.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam