"Skor, oyunu yansıtmıyor!"

Trabzonspor'a deplasmanda 3-0 mağlup olan Karabükspor'da teknik direktör Yücel İldiz maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com ve AA
'Skor, oyunu yansıtmıyor!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Aralık 2010 22:13
Trabzonspor'a deplasmanda 3-0 mağlup olan Karabükspor'da teknik direktör Yücel İldiz maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Lig TV mikrofonlarına konuşan İldiz, "Eksiklerimiz maç sonunda kendisini hissettirdi. Oyun içerisinde de 3 değişikliği sakatlık sebebiyle yaptık. Bunlar da zorunlu oldu. Rakibimize pozisyon vermedik. Kendi kalemize attığımız gol, konsantrasyonumuzu bozdu. Karşılaşmanın skoru, 90 dakikayı yansıtmıyor. Tabi bunlar mazeret değil. Müsabakayı 80. dakikalara taşımıştık. Gereksiz gömülme pahalıya patladı" dedi.

BASIN TOPLANTISI

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yücel İldiz ise Trabzonspor karşısında ilk yarı istedikleri bir futbolu ortaya koyduklarını belirterek,
"Trabzonspor, seyircisi ve ligde bulunduğu konum gereği son derece motive bir takım. Biz de futbol oynamaya çalışan bir takımız. Çok eksikle geldik ama gol dakikalarına kadar iyi mücadele ettik" dedi.
    
Trabzonspor ile ilk yarıda başa baş oynadıklarını ifade eden İldiz, şöyle konuştu:
    
"Pozisyonlar da bulduk. Zorunlu olarak yaptığımız üç değişiklik bizi sıkıntıya soktu. Oyunun sonuna doğru hatalar bize pahalıya mal oldu. Oyunun skoruyla verdiğimiz mücadele eşit değildi. Trabzonspor'u tebrik ediyorum. Biz önde basmaya alışkın takımdık ama fazla eksiktik. Trabzonspor'un kadro derinliği çok daha fazlaydı, bu da bize pahalıya patladı"
   
"EMENİKE'DE ÖNEMLİ BİR ŞEY YOK"
   
İldiz, sakatlanarak karşılaşmanın 34'üncü dakikasında oyunu terk etmek zorunda kalkan Emenike'nin durumunda önemli bir şeyin olmadığını söyledi.
    
Hastaneiye kaldırılan Emenike'nin MR'larında önemli bir şeyin görünmediğini kaydeden İldiz, "Aldığımız bilgiler bu doğrultuda. Çok önemli birşeyi yok gibi görünmüyor. Kırık çıkık diye bir şeyi yok" diye konuştu.
    
Emenike'nin satılıp satılmayacağı konusunda kulüp başkanı ve yönetim kurulunun gerekli açıklamaları yaptığını anlatan İldiz, "Biz takım oyunu oynuyoruz. Bugün de net şekilde bunu belli ettik. Ama sakatlıklar belimizi büktü. Emenike de bu takımda önemli bir oyuncumuz. Bu oyuncuyu biz deneyerek aldık. Bizim çocuğumuz. Bir oyuncunun bu kadar aklı karıştırılıyorsa iyi ayakta duruyor diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.


Tümü
TÜMÜ