Mustafa Cengiz hayatını kaybetti

Mustafa Cengiz vefat etti. Eski Galatasaray Başkanı 71 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Mustafa Cengiz hayatını kaybetti
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Kasım 2021 18:39
Galatasaray Spor Kulübü'nün 37. başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti.

Galatasaray'dan yapılan açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü 37. Başkanı Sn. Mustafa Cengiz'i kaybettik. Başkanımız'a Allah'tan rahmet; ailesine, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz." ifadeleri kullanıldı.

Mustafa Cengiz'in oğlu Sarper Cengiz "Sadece babamı değil, rehberimi kaybettim. Hayatta yol göstericimi kaybettim. Keşke elden daha fazlası gelseydi. 17-18 aydır yaşadığımız bu süreç müthiş bir mücadele ile geçti. Müthiş dirayetli davrandı, bir evlada hastalık süreci nasıl yaşatılır, nasıl öğretilir, ona da hazırladı. Babam için canımı feda etmeye hazırdım... Ama buraya kadarmış..." dedi.

Yusuf Günay "Mustafa Cengiz'i 17.40'ta kaybettik. Başkanımızın cenazesi yarın ikindi namazında Marmara İlahiyat Camii'ndan kaldırılacak." açıklamasını yaptı.


Abdurrahim Albayrak yaptığı açıklamada "Hepimizin başı sağ olsun. Çok amansız bir hastalık, çok mücadele etti. Yarım saat önce kaybettik. Başımız sağ olsun, mekânı cennet olsun. Ameliyattan çıkınca ilk olarak Galatasaray'i sormuştu. Her gün yanındaydık. Son 2-3 gün bitkisel hayata girdi. Galatasaray'i hep sordu, Galatasaray'ın iyi olmasını istedi. Hatta borçları TL'ye geçirmiştik, bana 'İyi ki yapmışız' dedi." ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE'NİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Galatasaray Spor Kulübü'nün eski başkanı Mustafa Cengiz'in hayatını kaybettiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Merhuma Allah'tan rahmet; Cengiz ailesine, Galatasaray camiasına ve Türk futboluna başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun.

BEŞİKTAŞ'IN MESAJI

Galatasaray Spor Kulübü eski başkanlarından Mustafa Cengiz'in vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Mustafa Cengiz'e Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve Galatasaray Spor Kulübü camiasına başsağlığı dileriz.

TRABZONSPOR'UN PAYLAŞIMI

"Galatasaray Spor Kulübü'nün Eski Başkanı Sayın Mustafa Cengiz'in vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Merhum Mustafa Cengiz'e Allah'tan rahmet; ailesi, yakınları, sevenleri ve Galatasaray camiasına başsağlığı dileriz.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun."

TFF'NİN AÇIKLAMASI

"Galatasaray Kulübü eski Başkanı Mustafa Cengiz'in vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Mustafa Cengiz'e Allah'tan rahmet; ailesi, yakınları, Galatasaray Spor Kulübü ve spor camiasına başsağlığı dileriz."

 
 

Tümü
TÜMÜ