Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kuzma: "Her türlü oyunumu oynayacağım"

Kyle Kuzma, gelecek sezon sahada kimin olup olmadığına bakılmaksızın, Los Angeles Lakers'ta "oyununu oynayacağını" söyledi.

Kyle Kuzma, gelecek sezon sahada kimin olup olmadığına bakılmaksızın, Los Angeles Lakers'ta "oyununu oynayacağını" söyledi.

24 yaşındaki Kuzma, Lakers için "üçüncü kişi" olarak kendini hazırladığını açıkladı.

Üçüncü yılındaki forvet oyuncu, LeBron James ve diğer süperstar takım arkadaşı Anthony Davis ile birlikte oynamayla ilgili "büyük hayallere" sahip olduğunu belirtti:

"Bench olsun, nereden olursa olsun, yine de oyunumu oynayacağım. Son iki yılda, hep benchten geldim. Kendimi kanıtladım ve bir oyuncu olduğumu gösterdim. Bir koçun işi, her zaman en iyi oyuncuları sahaya koymaktır ve son iki yılda da gösterdiğim şey budur."

"Yıla benchten gelerek başladım ve kendimi kanıtladım. Sahada kim olursa olsun, her zaman yolumu bulacağım. Sanırım sahaya her adım attığımda, en iyi oyunculardan biri oluyorum. Benim zihniyetim hep böyle olmuştur. Kontrol edemediğim şeyler hakkında asla endişelenmiyorum."

"Zihniyetim her geçen gün bu adamların arasında, LeBron'la ilişki kurarak gelişiyor. Bana ilettiği bilgelik, daha fazla güven veriyor. Magic Johnson ve Kobe Bryant'ın etrafında olmak da öyle. Herkesin. Bu gittikçe büyüyor, olgunlaşıyor ve sizi tanımlayan zihniyeti yaratıyor."

"SON İKİ YILDIR BUNA HAZIRLANIYORUM"


Kawhi Leonard'ın, Lakers'la büyük üçlünün bir parçası olmayacağına karar verdiğinde, Kuzma'nın kendisini hazırladığına inandığı bir boş yer ortaya çıkmıştı:

"Benim motivasyonum o üçüncü adam olmak. Basitçe, LeBron ile, AD ile oynamak, kariyerimde çok özel şeyler yapmak için kendimle ilgili büyük hayallerim var. Yani bu kendi içinde bir motivasyon. Bu, iş ahlakımın bir kanıtı ve son iki yıldır ligde olmamın temelini atan şey. Kişisel bir bakış açısından, kendime odaklanmalıyım. Bütün kariyerim boyunca omzumun üzerinde hep bir yük vardı, bu yüzden bu açıdan hazırım. Bu değişmeyecek."