Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Ingram: "Mutlu olmak için yeni bir şansım var"

New Orleans Pelicans forveti Brandon Ingram, kan pıhtılaşması hastalığı sonrası mutlu olmak için yeni bir şansı olduğuna inandığını söyledi.

Haber; Sporx.com
New Orleans Pelicans forveti Brandon Ingram, kan pıhtılaşması hastalığı sonrası mutlu olmak için yeni bir şansı olduğuna inandığını söyledi.

Ingram'ın derin ven trombozu, kendisini 2018-19 sezonunun ikinci yarısını kaçırmaya ve üçüncü NBA sezonunu erken sonlandırmaya zorlamıştı.

Babası Don Ingram, oğlunun ilk üç sezonunu Los Angeles Lakers ile geçirdikten sonra New Orleans Pelicans ile tekrar mutlu olma şansı edinmesi öncesi, iyileşme sürecine ve durumu hazmetmesinin ne kadar zor olduğuna tanıklık etti:

"Ona yaşamla ilgili yeni bir bakış açısı sağladı, her zaman bu oyunu oynamayacağını anladı. Hayata karşı daha mutlu olmak adına, bakışı 'Ya eğer?' şeklinde değişti. Bunu beraber çözdük ve toparlandık. Şimdi de geri döndü. Ben şahsen, bu duruma onun zamanı olarak bakıyorum."

"Kendine sormalısın, kim olmak istiyorsun? Bu ligde ne olmak istiyorsun? Ve nasıl yapacaksın? Benim kişisel beklentim, başkalarınınkinden daha yüksekti. Ve bence, tam da bu yüzden bunun bir süreç olduğunu biliyorum ve böyle olma sürecini seviyorum."

Ingram eskiden gözüktüğünden daha da gelişmiş bir halini göstererek, beklentileri aştı. Şimdi Pelicans formasıyla kariyerinin en yüksek rakamlarını, 25.9 sayı, 7.1 ribaund ve 4.3 asist şeklinde yakalıyor.

"'NE ZAMAN DAHA İYİ HİSSEDECEĞİM?' DİYORDUM"

22 yaşındaki oyuncu, teşhisini ilk duyduğu anı hatırladı ve bu da kendisine New Orleans'a temiz bir sayfa ile başlaması için yeni bir bakış açısı sağladı:

"Panik olmadım. 'Bu ne zaman gidecek? Ne zaman daha iyi hissedeceğim?' diyordum. Zordu. Ama ben her şeyin bir sebepten ötürü olduğuna inanıyorum. Ve bu da şu anda yaptığım şeyi yapmam için beni motive ediyor. Bunu yapmaya devam etmek ve sahada geçirdiğim zamandan faydalanmak için... Çünkü buna sonsuza dek sahip olamayacağımı biliyorum."