G.Saray'ı neden ve kim 5 milyon euro borçlandırdı?

G.Saray Kulübü hangi anlaşmalardan dolayı Bruno'ya 5 milyon euro borçlanmıştır? Bu anlaşmanın altına kim imza atmıştır? Konu, neden ‘Malum mesele' denerek kapatılmaya çalışılmaktadır?

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
G.Saray'ı neden ve kim 5 milyon euro borçlandırdı?
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ocak 2013 15:56
G.Saray Başkanı Ünal Aysal'ın Sneijder açıklamalarını damga vurduğu divan kurulu toplantısındaki konuşmasının son bölümü oldukça ilginç ve şaşırtıcıydı...

Belki G.Saray'ı takip eden muhabir ve yazarlara göre böyle olmayabilir ama; bana göre konu Sneijder açıklamaları kadar çarpıcıydı...

Ama gel gör ki istisnasız tüm medya bu tarihi itirafı es geçti…

Peki Aysal'ın yaptığı bu itiraf neydi?

Başkanı Aysal; kürsüden yaptığı konuşmasının son bölümünde son dönemlerde "G.Saray Kulübü danışmanı" olarak geçen ama bizlerin ortalıkta pek de görmediği "gizemli" isim 'menajer' Bruno Heiderschaid'den bahsediyordu.

"… Bruno'yu ne ben evvelden tanırım ne de kendisiyle geleceğe yönelik bir projem var. Ama Bruno'nun G.Saray kulübünden bizden 2.5 milyon Euro'luk iki tane anlaşması, mahkemelere de yapılmış müracaatı ve kazanmak üzere olduğu bir davası var… Bunlardan bir tanesini kendisine 250 bin Euro vererek hallettik. Bir tanesini de ayda 10 bin dolarlık danışmanlık anlaşması yaparak çözdük. Yani 2.5 milyon Euroluk anlaşmaya karşılık 750 bin dolar ödeyerek arkadaşın Bruno'nun elinden her türlü belgeleri alıp bu konuyla ilgili ilişkisini kestik. Kulübün üzerindeki 5 milyon Euroluk bir yükü böylece kaldırmış olduk. Ve olayı kapattık"
…
Evet sayın Aysal'ın Bruno ile ilgili yaptığı açıklama aynen böyleydi.
Şaşırtıcıydı…
Akıllara pek çok soru işareti bıraktı…

Ama beni asıl şaşırtan başkanın bu açıklamalarından çok, sonrasında hiç kimsenin çıkıp; "Peki Bruno hangi anlaşma veya anlaşmalardan dolayı G.Saray Kulübünden 5 milyon euro gibi astronomik bir para alma hakkına sahip olmuştur?"

"Acaba bu menajer Bruno'ya karşı G.Saray Kulübünü bu denli bir yükümlülük altına sokan yönetici veya yöneticiler kimlerdir?"

"Acaba menajer Bruno'ya 5 milyon euroluk sözleşmelere karşı ödenen 750 bin euro kulübün mü yoksa o anlaşmaların altına imza atanların kasasından mı çıkmıştır?"

"Bruno'ya verilen bu yaklaşık 1 milyon euroya yakın para karşılığında elinden alınan belgeler nelerdir?"

"G.Saray başkanı tarafından bundan önce manejer Bruno ile ilgili yapılan açıklamalarda geçen "malum mesele" nedir, bunu bir açabilir misiniz?"  … diye sormadı veya sorma ihtiyacı hissetmedi.

Gerçekten manidar değil mi?

Acaba böyle biriyle yaptığı bir anlaşmayla G.Saray Kulübünü 5 milyon euroluk bir yükümlülük altına sokan isim veya isimler neden telhafuz edilmemektedir?

Hele hele bu gerçeğin bizzat başkan Ünal Aysal tarafından açıklanmasına rağmen Bruno ile yapılan ve kulübe 5 milyon euroluk yükümlülük getiren anlaşmanın "Ne için? Kim için? Ve neden?" soruları sorularak "sorgulanamaması" oldukça manidar değil midir?

İŞTE BAŞKAN ÜNAL AYSAL'IN BRUNO İLE İLGİLİ RESMİ SİTEDEN YAPTIĞI AÇIKLAMADAN BİR PARAGRAFİŞTE AYSAL'IN BRUNO İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARI

Tahir KUM - Sporx Genel Yayın YönetmeniTümü
 Reklam