Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Downer: "Kobe, eminim ki Jordan ile cennette bire bir oynamak istiyordur!"

Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın lise koçu Gregg Downer, The Philadelphia Inquirer için Kobe ile olan ilişkisi ve trajik ölümü hakkında etkileyici bir makale yazdı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın lise koçu Gregg Downer, The Philadelphia Inquirer için Kobe ile olan ilişkisi ve trajik ölümü hakkında etkileyici bir makale yazdı.

Yazıda, Kobe'nin idolü Michael Jordan tarafından onaylanmasının neden bu kadar önemli olduğunu anlattı.

Bryant'ın Staples Center'daki anma töreninde, Jordan tartışmasız en büyük konuşmayı yapmıştı. Downer, Lakers efsanesi ve kızı Gigi'nin, Jordan'ın konuşmasını cennetten dinlediğini kaleme aldı:

"Kobe'nin gerçek hayalinin bir sonraki Michael Jordan olmak olduğunu biliyordum. 13-17 yaşlarında geliştiği anlarda bunu sık sık konuştuk ve bunu davranışlarında, taklitlerinde açıkça görebiliyorduk. Michael, onun kimliğinin büyük bir parçasıydı.

Jordan'ın konuşması tıpkı adamın kendisi gibi ikonikti. Gözyaşları yüzünden akarken, her zamanki gibi metin ve gururlu Jordan - altı şampiyonluk yüzüğünü Kobe'nin acımasızca kovaladığı - Kobe'nin küçük kardeşi olduğunu ve Kobe'nin inanılmaz bir oyuncu olduğunu kabul etti. Kahramanı büyüklüğünü doğrulayıp ona hakkını verirken Kobe, gökyüzünde 32 diş gülümsüyor olmalıydı. Umarım Kobe ve Gianna bu inanılmaz anı paylaşmışlardır."

Birçoğunun Kobe'nin Michael'ın kabulü ve tam saygısı peşinde koşması hakkında hiçbir fikri yok. Ve eminim Kobe, MJ cennete gittiğinde onunla hala bire bir oynamak istiyordur. Michael, ayakkabılarını getirmeyi unutmazsa iyi olur."

Bryant tüm zamanların sayı krallığında Jordan'ı geçebilmişti. Daha sonra mevcut Lakers süperstarı LeBron James'in, kendisinin rekorunu geçmesini, vefatından önce görebilmişti.