Çin'de federasyondan yeni karar: Oyuncular ayrılabilir

Çin Futbol Federasyonu, 2019 yılından itibaren takımlara toplam maaş konusunda bir tavan ücreti belirleyecek ve oyuncuların sözleşmelerini revize etmesini talep edecek.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Çin'de federasyondan yeni karar: Oyuncular ayrılabilir
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Kasım 2018 16:21
Dünya futbolunun son dönemde transfer piyasasını en çok etkileyen ülkelerinden Çin'de federasyon yeni düzenlemeler getirmeye hazırlanıyor.

Çin Futbol Federasyonu'nun, önümüzdeki sezondan itibaren takımlar için 'salary cap' (maaş sınırı) getireceği ve mevcut oyuncuların maaşının da buna göre yeniden düzenleneceği belirtildi.

Federasyonun bu hamle ile birlikte yüksek rakamların önüne geçerek, daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir gelişimi hedeflediği de ifade edildi.

ÇİN'DEKİ KARAR, AVRUPA'DA FIRSAT YARATACAK

Çin'deki yeni kararın ardından, aldıkları yüksek maaşlarda indirime gitmeyi kabul etmeyecek oyuncuların da Avrupa transfer piyasası için fırsat olarak görülebileceği kaydedildi. (Çin'den alınabilecek 10 oyuncu, TIKLAYIN)

Çin Futbol Federasyonu daha önce de yapılan transferlerde verilen bonservis bedeli kadar vergi verilmesini zorunluluk haline getirmiş ve bunun sonucunda yapılan transferlerde ciddi anlamda düşüş görünmüştü.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ