Arda Turan: "Galatasaray'ın teklifi kötü ve komikti"

Barcelona'nın yıldız futbolcusu Arda Turan, Opet'in özel gecesinde açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Arda Turan: 'Galatasaray'ın teklifi kötü ve komikti'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Mart 2016 11:11
Barcelona'nın yıldız futbolcusu Arda Turan, Opet'in özel gecesinde açıklamalarda bulundu.

Barcelona'ya transfer olduktan sonra Galatasaray'ın kendisine teklif yaptığını ancak bu teklifin komik olduğunu ifade eden Arda, "Barcelona'ya geldik, ben kulübe ve bu kadar yatırıma sadakat göstermek için kiralık gitmedim. G.Saray kiralamak istedi. Orada yapılan teklif kötü ve komikti. Ama ne yapalım G.Saray kulübümüzü seviyoruz." dedi.

Galatasaray'ın Hamza Hamzaoğlu'nu göndererek büyük bir hata yaptığını dile getiren Arda, "3 kupa almış hocayı gönderdiler, kimseden tek ses çıkmadı. Bir sene başarısız olsun Hamza Hamzaoğlu, ne olur ki. Bizim kültürümüz bu, biz üç kupa alan, dördüncü yıldızı takan hocayı gönderiyoruz." şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın başarılı olması için altyapıya daha fazla önem vermesi gerektiğini de vurgulayan Arda, "Galatasaray başarılı olmak istiyorsa her sene 4-5 altyapı oyuncusunu takıma almak zorunda. Bu Barcelona’da yapılıyor. Ben Galatasaray’da oynadığım zamanlarda da Barcelona’yı takip ettiğim için hep kendi kulübümün de Barcelona gibi olmasını isterdim. Başarılar, şampiyonluklar gelse bile bu başarıların altyapıdan oyuncularla sağlanmasını isterdim" dedi.

ŞAMPİYONU GALATASARAY BELİRLER

Gazeteciler Arda’ya ileride F.Bahçe’de oynayıp oynamayacağını da sordu: Arda’nın cevabı olumsuzdu. Fakat “Ya Beşiktaş?” şeklinde gelen soruya ilk sorudaki kadar kesin bir cevap veremedi. “Yükselenim Beşiktaş der misin?” sorusuna ise Arda Turan “Beşiktaş’ı seviyorum. Yükselenim Beşiktaş derim” diye cevap verdi.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ