"Sneijder maliyeti ezer"

Sneijder'in transferi 'mali tabloları' bir kez daha gündeme getirirken; Beşiktaş'ın eski futbolcusu Nihat Kahveci'nin 'kulübün anahtarını da verseydiniz" şeklindeki açıklaması 'maliyet' tartışmalarını daha körükledi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Sneijder maliyeti ezer'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Ocak 2013 13:48
- SPORX ÖZEL - Galatasaray'da Wesley Sneijder için ödenecek olan rakamlar, türk spor basınında da geniş yankı uyandırmaya devam ediyor.

Galatasaray Kulübü, İtalya'nın Inter takımından transfer ettiği Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder için kulübüne 7,5 milyon avro bonservis ücreti, Hollandalı futbolcuya da 3,5 yılda toplam 15 milyon 500 bin avro garanti para ödeyeceğini borsaya bildirerek tartışmalara yeni boyut kazandırmıştı.

Sneijder'in Galatasaray'a transferi 'mali tabloları' bir kez daha gündeme getirirken; özellikle Beşiktaş'ın eski futbolcusu Nihat Kahveci'nin 'kulübün anahtarını da verseydiniz" şeklindeki açıklaması 'maliyet' tartışmalarını daha körükledi.

Peki Galatasaray'a uzun yıllar hizmet eden ve sembol olan isimler, Wesley Sneijder transferi hakkında neler söyledi? Hollandalı futbolcunun maliyeti yüksek mi, beklentiler karşılanır mı? İşte kısa kısa üç yorum;

CÜNEYT TANMAN: Sneijder'in maliyetini konuşmak ayıp! Bu oyuncu, bonservis bedeli olarak 27 milyon euroyu görmüş bir oyuncu ve Türkiye'de de Inter'in kazandığı ücretin daha düşüğünü alacak. Futbolun içerisinde olan ve bu ekonomi içerisinde dönen rakamları bilen insanların bu tarz maliyet yorumları yapması ayıp. 27 milyon euronun, 15 milyon euronun altında ezilmemiş Sneijder, Galatasaray'da 7.5 milyon euronun altında mı ezilecek. Neler verebileceği konusunda beklemek lazım ancak Sneijder ile Hagi birbirinden stil olarak farklı isimler. Sneijder daha fazla takım oyuncusu ve yanında oyuncuları da oynatabilecek bir isim.

SUAT KAYA:  Nihat Kahveci, "Anahtarı da verselermiş" sözleri ile büyük konuşmuş. Galatasaray, Sneijder'e iyi rakamlar ödeyecek ama sonuç olarak Sneijder de Galatasaray'a fazlasını verecektir. Buna inanıyorum. Maliyet hesapları yapmak futbolun doğasına aykırı bir durum ve sonuç olarak aldığınız isim Sneijder, sıradan bir isim değil. Sneijder şu anda futbola aç bir durumda ve kendisine de çok güveniyor. Hagi kıyaslamaları ise yanlış. Hagi geldi, görevini yaptı ve gitti. İki oyuncu da birbirinden farklı özelliklere, kariyerlere sahip. Bu açıdan değerlendirmek gerekir. Sneijder kendisine verilecek olan paranın altında ezilmeyecekter. Sneijder bal yapan bir star....

ARİF ERDEM: Dünya starı almaya kalkıyorsan 1-2 milyon euroya alamazsın. Büyük transfer her zaman büyük sorumluluğu da beraberinde getirir. Galatasaray Yönetimi de zaten Sneijder'in hesabını kitabını, artı ve eksilerini değerlendirmiştir. Sneijder'in Türkiye tercihi bence çok önemli ve bu tercih de sadece para da etkili değil... Sneijder, buraya çok büyük paralar kazanmak için gelmedi, oyuncu aç ve yeniden bir patlama yapmak; bir ülkede kahraman olmak istiyor. Sneijder transferi dengeleri bozar mı? Bence bozmaz çünkü Galatasaray'da futbolcuların büyük bir kısmı 2-3 milyon euro alıyor. Sneijder de bu oyunculardan 1-2 milyon euro fazla alacak. Sneijder yani....

onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg


GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam