Mustafa Cengiz: "Monaco, Falcao'ya teklif yaptı"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Radamel Falcao'nun transferi sonrası çıkan iddialarla ilgili konuştu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Mustafa Cengiz: 'Monaco, Falcao'ya teklif yaptı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
05 Eylül 2019 22:11
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Radamel Falcao'nun transferi ve "Galatasaray, Monaco'ya gizli şekilde para verdi" iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu.

"G.SARAY İÇİN OTEL ODALARINDA KALDI"

Mustafa Cengiz, Kolombiyalı golcünün Galatasaray'a gelmeyi çok istediğini söylerken "Falcao ile üç aydır görüşüyoruz. Daha önce bir takım tecrübeler yaşadım. Menajerler aracılığıyla müthiş duruşlar aktarıldı. Sonrasında Falcao'yu gördüm, diğer duruşların ne olduğunu anladım. Ben böyle duruş görmedim. Adam, kız çocuklarıyla evini terk etti, otel odalarında kaldı" dedi.

"MONACO 9 MİLYON € TEKLİF ETTİ"

Monaco'nun Falcao'ya kalması için teklif yaptığını açıklayan Mustafa Cengiz "Falcao'ya Monaco yıllık 9 milyon eurodan 2 yıllık sözleşme teklif etti. Falcao, Galatasaray'ı tercih etti. Galatasaray'da Avrupa şampiyonu olsa bile bu parayı alamıyor. Alsa bile onun canı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz "Bu üçlü, Galatasaray tarafından üretilmiş bir simgedir ve bütün dünyaya da yayılmaktadır" sözleri üzerine Beşiktaş'tan gelen tepkiye de cevap verdi ve "Üçlü için Beşiktaş camiası ayağa kalkmış. Ben sanıyordum ki biz üç şampiyon olunca, bu ortaya çıktı. Beşiktaşlı da çıkardıysa tebrik ederim. Ama bana bilgi geldi, Eskişehirsporlu amigo Orhan çıkarmış. Bunu tarihiçiler ortaya çıkarır ama ben yeni öğrendim." diye konuştu.

"BELKİ BEŞİKTAŞ VEYA F.BAHÇE MAÇINI İZLEDİ"

Sarı-kırmızılıların başkanı ayrıca "Falcao'ya sordum 'Üçlüyü nasıl öğrendin?' dedim. Türk maçlarını izlemiş. Belki Beşiktaş belki de Fenerbahçe maçını izledi, öğrendi. Bizim futbolcular da dörtlü çektirsin, bunlar güzel şeyler." diye konuştu.

"PARA ÖDEMEMEK İÇİN BEKLEDİK"

Monaco'ya gizli şekilde para ödedikleri iddialarına da yanıt veren Mustafa Cengiz "Açıktan Monaco'ya para verdiğimiz iddiaları var, para kime gittiyse yanlış havale olmuş, geri göndersin. Biz bonservis ödememek için son saniyeye kadar bekledik. Asıl yarışımız şimdi başlıyor." dedi.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ