"Liderlik bir şey ifade etmiyor"

Spor Toto Süper Lig'de Trabzonspor'un Galatasaray'ı 2-0 mağlup ettiği karşılaşmada teknik direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
'Liderlik bir şey ifade etmiyor'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Kasım 2010 21:33
Spor Toto Süper Lig 11. hafta mücadelesinde kendi evinde Galatasaray'ı 2-0 mağlup eden Trabzonspor'un teknik direktörü maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Maç sonunda LigTV'nin canlı yayınına katılan tecrübeli teknik adam karşılaşma boyunca güçlü rakipleri karşısında zaman zaman zorlandıklarını ancak Galatasaray'ın savunmadaki hatasını iyi değerlendirip üç puanı aldıklarını söyledi.

Güneş: "Hem psikolojik hemde taktiksel olarak zorlandığımız bir karşılaşma oldu. Sabırlı oynamamız gerekiyordu. Rakibimiz Fenerbahçe maçında bunu yapmıştı. Yani Galatasaray, Fenerbahçe deplasmanında orta sahadaki direnci ile rakibini yıldırmayı başarmıştı. Ancak biz de Galatasaray''ın bizim karşımıza bu şekilde geleceğini biliyorduk. Bizim rakibimizi yıldırmamız halinde üstünlüğü elimize geçireceğimizi düşündük maç içerisinde. Pino'yu ileride bırakarak bizim savunmamızı dengesiz yakalamak istediler. Bunu maçtan önce de biliyorduk. Savunmanın göbeğinde görev yapan iki oyuncumuza da bunu söylemiştik. Sonuç olarak üç puanı en azından hak ettiğimizi düşünüyorum." dedi.

Tecrübeli teknik adam, Galatasaray galibiyetinin ardından liderliğe yükselmelerini: "Ben ona bakmıyorum. Benim için önemli olan oynadığımuz futboldur. Sezon içinde lider olmak da birşey ifade etmiyor. Önemli olan sezon sonunda bu ipi göğüslemektir. İyi bir yoldayız denilebilir. Sezon sonuna kadar liderliği kimseye bırakmak istemiyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.


Tümü
TÜMÜ