İnönü Stadı'nda son golü Seba atacak!

Şimdi FEDA değil VEFA zamanı... 1947'de İsveç ekibi AIK Solna ile oynanan İnönü Stadı'nın açılış maçında ilk golü atan Efsane Başkan'a son gol de nasip olacak...

Abone Ol
İnönü Stadı'nda son golü Seba atacak!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Haziran 2012 09:37
İnönü Stadı'nı yenilemek için çalışmalar yapan Beşiktaş, stat yıkılmadan önce kapanış maçı yapmayı planlıyor. Hem de G.Saray ile Arena'da 'Oynarım', 'Oynayamazsın' tartışmalarının ayyuka çıktığı şu günlerde... 27 Kasım 1947. İnönü Stadı 8 yıllık çalışmadan sonra Türk futbolunun hizmetinde. Beşiktaş açılış maçını İsveç'in AIK Solna ekibi ile yapıyor. Beşiktaş maçı 3-2 kaybediyor ama İnönü Stadı'ndaki ilk gol de Süleyman Seba'ya nasip oluyor.

Teklif gitti bile

YIL 2012... Beşiktaş İnönü'yü yıkmaya hazırlanıyor. Beşiktaş Yönetimi'nin planı, kapanış maçını da yine İsveç'in AIK Solna ekibi ile yapmak. İsveç ekibine teklif götürülecek. Siyah-beyazlılar en büyük jesti de efsane başkan Süleyman Seba'ya yapmayı planlıyor. İlk golü atan Süleyman Seba'nın son golü de atması için Onursal Başkan'a teklif götürüldü.

Rakip yine Solna

Salı günü Ankara'da Spor Bakanı Suat Kılıç ile masaya oturacak ve gelecek sezon Türk Telekom Arena'da oynamak için temaslarda bulunacak olan Başkan Fikret Orman, gerekli izinleri aldıktan sonra İnönü Stadı'nın yeniden inşaası için son görüşmelerini yapacak. Bu görüşmelerin ardından da stat yıkılmadan önce Beşiktaş, İnönü Stadı'nın çimlerine son kez çıkacak. Son maçta düşünülen rakip ise İnönü'deki ilk maçta Beşiktaş'ın rakibi olan İsveç temsilcisi AIK Solna.

Yıldızlar yağacak

Henüz proje aşamasında olan maç için İsveç ekibine resmi bir teklif götürülmezken, maç tarihi kesinleştikten sonra teklif iletilecek. Şimdiye kadar Beşiktaş forması giymiş ve hayatta olan tüm siyah-beyazlı oyuncuların davet edileceği organizasyonun onur konuğu ise Süleyman Seba olacak. İnönü Stadı'nda ilk golü atan Seba, son maçın ardından sahaya çıkacak ve İnönü Stadı yıkılmadan önce bu stattaki son golü de atacak. Son golün ardından ışıklar kapatılacak ve temsili olarak sahaya bir inşaat makinası girecek.

Kaynak: AMKTümü
TÜMÜ