"Gay futbolcular arasında evliler de var"

İngiltere Premier Lig'de West Ham United'da oynayan sol açık Matt Jarvis, esçinsellerle ilgili yayın yapan bir dergiye poz vermesinin ardından İngiliz medyasına açıklama yaptı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Gay futbolcular arasında evliler de var'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
05 Ocak 2013 12:48
İngiltere Premier Lig kulüplerinden West Ham United'da forma giyen sol açık Matt Jarvis, eşcinsellerle ilgili yayın yapan 'Attitude' dergisi için verdiği pozlarla ilgili açıklama yaptı.

Futbolcular içerisinde eşcinsel olanların hiç de az sayıda olmadığını vurgulayan Jarvis; "Bu normal bir olay. Bir futbolcunun eşcinsel olmasında anormal bir durum yok. Eğer böyle olduğunu düşünüyorsanız delirmiş olmalısınız." dedi. Sadece bekar futbolcuların eşcinsel olmadığını belirten Jarvis, evlenen futbolcularda da eşcinsellerin olduğunu söyledi.

Ünlü futbol yıldızları David Beckham ve Fredrik Ljungberg gibi Attitude dergisine poz veren Jarvis; "Birçok futbol oyuncusunun gay olduğunu eminim, olay sadece çıkıp söylemeleri ve farklı olduklarını söylemeleri gerekiyor. Gayler hakkında düşündüğüm tek birşey var. Onlar için hayatın ne kadar zor olduğunu anlayabiliyorum." diyerek İngiltere'de üst düzey futbol oynayan oyunculardan sadece Justin Fashanu'nun bu kadar yürekli olabildiğini söyledi.

İlk defa bonservisine 1 milyon pounddan fazla para ödenen futbolcu olan Justin Fashanu, uzun yıllar boyunca eşcinsel olduğu gerekçesiyle zorluklar yaşamış, 1998 yılında intihar etmişti.GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam