Deco'dan Guardiola'ya eleştiri, Mourinho'ya övgü!

Daha önce hem Mourinho hem de Guardiola ile çalışmış olan Deco'dan Guardiola'ya eleştiri, Mourinho'ya ise övgü geldi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Deco'dan Guardiola'ya eleştiri, Mourinho'ya övgü!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Ocak 2013 16:38
Brezilya asıllı Portekizli oyuncu Deco'dan eski hocasına eleştiri geldi. Deco, Barcelona'da beraber çalıştığı Pep Guardiola'nın yeni bir şey üretmediğini söyleyerek, İspanyol hocayı eleştirdi. Deco aynı zamanda Porto'da oynarken teknik dierktörü olan Jose Mourinho'ya da övgüler yağdırdı.

Portekiz televizyonu RTP'ye konuşan Deco, "Mourinho dünyanın en iyi teknik direktörü çünkü o ayrı yarı takımlarda başarılar kazandı ve bu zor bir olay. Guardiola ise iyi bir antrenör olmasına karşın Barcelona'ya yeni bir şey katmadı. Guardiola'nın başarılı olduğunu söyleyebilmemiz için başka ülkerde, başka takımlarda başarılı olması gerekir." dedi.

Kendi zamanındaki Barcelona ile şimdikini de kıyaslayan Deco çok bir fark görmediğini belirterek, "Takım benim zamanımdakiyle aynı diyebilirim. Tek fark Messi. Ronaldo, Haziran ayına kadar en iyisiydi fakat o zamandan beridir Messi inanılmaz şeyler yapıyor." dedi.

Deco son olarak Ballon d'Or ödülünü kimin kazanacağı konusunda ise, "Kimin kazanmayı hak ettiğini bilmiyorum. Ronaldo ile Messi arasında bir seçim yapamıyorum." diyerek sözlerine son verdi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam