Ferguson emekli oluyor mu? Açıkladı!

İngiltere Premier League takımlarından Manchester United'ın teknik direktörü Sir Alex Ferguson, verdiği ropörtajda emekli olup olmayacağını açıkladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Ferguson emekli oluyor mu? Açıkladı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Ocak 2013 17:39
İngiliz devi Manchester United'ın 1986 yılından beri teknik direktörlüğünü yapan Sir Alex Ferguson, emekliliği konusunda açıklamalarda bulundu.

31 Ocak'ta 71. doğum gününü kutlayan İskoç teknik adamın sürekli ne zaman görevini bırakacağı konuşulurken, Ferguson yaptığı açıklamada henüz böyle bir planı olmadığını söyledi.

Ferguson açıklamasında, "Bir süre daha görevime devam etmeyi düşünüyorum. Bu çok zor bir olay. Yıllardır isimler ortaya atılıyor ama futbol riskli bir endüstri. Potansiyeli olan genç menajerlerin ismi geçiyor ama 2-3 yıl sonra o ne durumda olacak?" dedi.

Tecrübeli teknik adam açıklamasının devamında, "Bir antrenörün kovulması ise çok korkunç bir olay. Bazen 4 maç kazanamadığı için kovulanlar bile oluyor. En iyi menajerler her zaman istenilenecektir fakat onların 2-3 yıl sonra nerede ve ne durumda olacağını kimse bilemez." şeklinde konuştu.

Bir süredir medyada Sir Alex Ferguson'un yerine Pep Guardiola ve Jose Mourinho'nun isimleri de dolaşıyordu. Ferguson bu açıklamalarıyla bir anlamda bu söylentilere de cevap vermiş oldu.GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam