Yeni Rivaldo geliyor!

Brezilyalı efsane futbolcu Rivaldo'nun 17 yaşındaki oğlu Rivaldinho kararını verdi ve Corinthians ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Yeni Rivaldo geliyor!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Ocak 2013 23:29
Brezilya milli takımı ve Barcelona formaları altında çok önemli başarılara imza atan ve unutulmaz futbolcular arasında yerini alan Rivaldo'nun boşluğunu dolduracak isim yolda.

Rivaldo'nun 17 yaşındaki oğlu Rivaldinho, ülkesinin takımlarından Corinthians ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Genç oyuncu ülkesinde de en yetenekli oyunculardan birisi olarak gösteriliyor.

Rivaldinho, Globoesporte ile yaptığı bir ropörtajda babasının sürekli kendisinin yaşamında etkisi olduğunu sölyedi. Genç oyuncu açıklamasında, "Önceden herkes tarafından 'Rivaldo'nun oğlu' olarak bilinirdim. Bu beni rahatsız etmiyor veya bana bir fayda da sağlamıyor. Ben yolumdan gidip, kendi tarihimi yazıyorum, onun kendi tarihi var. Tabi ki babam bir idol" dedi.

Daha önce Barcelona, Olympiakos ve Mogi Mirim genç takımlarında da oynayan Rivaldinho, ülkesinin en önemli takımlarından Corinthians ile 3 yıllık sözleşme imzalayarak kariyerinde yeni bir sayfa açtı.

Rivaldinho, transferi içinse, "Corinthians'ın benimle ilgilenmesine şaşırmadım çünkü iyi futbol oynuyordum. Babamın bir çok videosunu görüyorum, o her zaman bir fenomendi. Babam her zaman bana tavsiyelerde bulunuyor." şeklinde konuştu.

Tümü
 Reklam