Capello nihayet Ada'ya döndü! Barış...

İngiltere Milli Takımı eski teknik direktörü Fabio Capello olaylı bir şekilde ayrıldığı İngiltere Futbol Federasyonu'yla barış yaptı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Capello nihayet Ada'ya döndü! Barış...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Ocak 2013 11:30
İngiltere Milli Takımı eski teknik direktörü Fabio Capello olaylı bir şekilde ayrıldığı İngiltere Futbol Federasyonu'yla barış yaptı ve Federasyon'un 150. kuruluş yıldönümü davetine katılmak için önümüzdeki çarşamba günü İngiltere'ye gideceğini açıkladı.

Bugüne kadar İngiliz milli takımını çalıştıran tüm teknik adamlar bu organizasyona davet edildi. İngiltere Milli Takımı'nı çalıştırdığı dönemde John Terry'den kaptanlığı almadığı için federasyon yönetimiyle sorunlar yaşayan ve ardından görevinden istifa eden Capello'nun bu davete katılacağı beklenmiyordu.

İngiltere Futbol Federasyonu'ndan bir yetkili yaptığı açıklamada, "Capello'nun bu katılımı ayrıldıktan sonraki ilk dönüşü olacak. Onun ayrılık fikri çok mantıklı bir fikir değildi ama onu tekrar aramızda göreceğimizden dolayı çok mutluyuz. Bu İngiliz Federasyonu önemli bir an olacak o da bizi kendinden bir parça olarak görmüş ki davetimizi geri çevirmedi" ifadelerini kullanarak Capello'ya hem şükranlarını sundu hem de ileride olası bir birlikteliğin de sinyallerini vermiş oldu.

Milli takım kaptanı John Terry'nin Queens Park Rangers'lı Anton Ferdinand'a ırkçı söylemlerinden sonra, federasyon dahil herkes Terry'den kaptanlığın alınması yönünde fikir bildirmişti. Federasyon Başkanı David Bernstein Terry'nin kaptanlığa devam etmemesi gerektiğini deklare etmişti fakat Fabio Capello bu fikri reddetmiş ve Terry'den kaptanlığı almamıştı ve sonunda istifa etmek zorunda kalmıştı.

11 aydan bu yana Rusuya milli takımını çalıştıran İtalyan teknik adam, İngiltere mill takımından ayrıldığından beri federasyonla hiçbir temas kurmamıştı ve hatta ülkeye bile giriş yapmamıştı. Capello'nun bu daveti kabul etmesi birçok İngiliz'i çok şaşırttı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam