BİDEV, Avrupa Birliği ile projeye başlıyor

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı, Avrupa Birliği ile gençlerin spora yönlenmelerine teşvik olması amacıyla bir proje başlattı.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
BİDEV, Avrupa Birliği ile projeye başlıyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ocak 2023 15:56
Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV), Erasmus+ programı ile 'BasketForAll' projesini hayata geçiriyor.

BİDEV tarafından hazırlanan proje, herhangi bir nedenden ötürü spor yapma hakları konusunda kısıtlı imkanlara sahip olan gençlerin, spor alanında kurulacak kamu-sivil toplum iş birliği ile basketbola yönlendirilerek güçlendirilmelerini, Avrupa genelindeki aktif spor paydaşlarının dikkatlerinin bu amaç doğrultusunda sektörler arası yakınlaşmaya ve iş birliğine çekilmesini hedefliyor.

BasketForAll projesinin kontratı, BİDEV ile Brüksel'deki Yürütme Ajansı arasında imzalanarak yürürlüğe girdi. 12 aylık projenin çalışma faaliyetlerinin başlangıç tarihi 1 Şubat 2023, bitişi ise 31 Ocak 2024 olarak belirlendi.

BİDEV'in proje ortakları ise Çekya'dan BK Klatovy ile Bulgaristan'dan Sporten Klub Usmivka oldu.

Üç ülkede BİDEV'in yönetimiyle yapılacak çalışma neticesinde üç ülkede saha uygulamalarında test edilecek ve sonrasında Avrupa genelinde paylaşılacak.

Proje kapsamında üç ülkede de gençlerin spora yönlenmeleri konusunda önlerine çıkan engellerin çözümü için çaba harcanacak, düzenlenecek turnuvalar ve konferanslarla gelişimler takip edilerek, karar mercilerine raporlar ve öneriler sunulacak.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam