Aykut Kocaman'ın şaşkınlığı ve hakem tepkisi

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe maçı sonrasında konuştu.

Haber; Sporx.com
Aykut Kocaman'ın şaşkınlığı ve hakem tepkisi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Ekim 2019 22:23
Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe'ye 5-1 mağlup oldukları mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Maçı değerlendiren Kocaman, "Normalimizin çok dışına taşan, özellikle skor olarak taşan bir oyun oldu. Anormallikler sadece skor açısından değil, diğer taraftan sezon başından beri bakıldığında ceza alanı dışından golü olmayan Fenerbahçe, 5 golünün 4'ünü ceza alanı dışından attı. Şu ana kadar ceza alanı dışından yemedik, bugün 4 vuruşta da ceza alanı dışından yedik. Ciddi hatalarımız oldu ve ciddi bir fark da gözüktü. Topla hareketlenme konusunda ciddi hatalar yaptık" dedi.

Maçın hakemi Ali Şansalan'ın maç başında sertliğe izin verdiğini söyleyen Kocaman, "Maçın genç hakemi, Fenerbahçe'nin şiddeti fazla oyununa da müsaade etti ve bu da baskının artmasına izin verdi" ifadelerini kullandı.

"OLUMSUZ GİDİŞATI HIZLANDIRDI"

Fenerbahçe'nin bekledikleri gibi temaslı bir oyunla maça başladığını anlatan Kocaman, "Hakem Ali Şansalan çok gelecek vaadediyor ama maçtaki tercih hatalarıyla ilk yarıda bizim olumlu olmayan gidişatımızı daha da olumsuza hızlandıran faktörlerinden biriyidi. Fenerbahçe'nin ana planı rakibe bası yapmak. Hakeme de meşru anlamda baskı yaparak rakibi bozmaya yönelik oyunlarını Miya ve Mücahit'le tersine çevirmeye çalıştık. Son derece doğru gidiyordu oyun. Üstü üste 2 golle çözülme oldu. Hemen gelen gol bizi oyuna bağladı ama kornerle hızlı atılan gol bizi tekrar oyundan düşürdü. Ana amacımız bizi baskı altına tutacak anları rakip kalede geçirmekti. 6-7 baskıyla top kaptık ama değerlendiremedik. Beklentimizin dışına çıkan bir maç oldu." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin gidişatı ve eski oyuncusu sarı-lacivertli futbolcu Ozan Tufan hakkında gelen soruları cevaplamayan Aykut Kocaman, geçen hafta gördüğü kırmızı kart nedeniyle bu maçta oynayamayan kalecisi Serkan Kırıntılı'yla ilgili, "Serkan Kırıntılı olsaydı beliki daha farklı olurdu. Belki 6-7 olurdu belki hiç olmazdı. Bilemeyiz, farklı olacağı gerçek." diyerek sözlerini tamamladı.

Tümü
TÜMÜ