Ali Koç, transfer stratejisini açıkladı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, olağan mali genel kurulda kulübün transfer stratejisini açıkladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Ali Koç, transfer stratejisini açıkladı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Haziran 2019 20:20
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, transferdeki yol haritalarını açıkladı.

Ali Koç, "UEFA FFP kuralları çerçevesinde transferi belirleyeceğiz' dedim. Yerden yere vurdular beni. Adam sattığın kadar alabilirsin diyorsa, o kadarını alacaksın. Ne satacaksın ona bir bakacaksın. Daha da önemlisi bonservis bedeli olmadan, kiralık, sonra satın alma opsiyonu ama mecbur olmayan satın alma opsiyonu ki FFP gelmesin." dedi.

"UEFA'NIN KARARININ ELİ KULAĞINDADIR"

"Bizim şu an yaptığımız çalışmalarda değişik profildeki oyuncular, değişik ekonomik şartlarda bizden teklif bekliyorlar." diyerek sözlerini sürdüren Ali Koç, "Biz de önümüzdeki günlerde açıklanması beklenen, eli kulağındadır, UEFA'nın kararına göre transfer politikamızı belirleyeceğiz. Biz ondan sonra hemen oyuncularla görüşmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"LİSTEMİZ HAZIRDA BEKLİYOR"

Sarı lacivertli kulübün başkanı, "Ersun Hocamızın görüşleri, listesi, scoutların, Comolli'nin en sonunda da bizim hazırladığımız liste, hazırda bekliyor. FFP'nin altında saklandığımız yok." sözleriyle konu hakkındaki konuşmasını noktaladı.

DUHAN AKSU, MERİH DEMİRAL VE YASİR SUBAŞI

Ali Koç, Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra başarılı olan genç oyuncular hakkında gelen soruya, "Duhan Aksu konusuna gelelim. En son gazete de gördünüz mü Lille'in ikinci keşfi diye? Lille'in ikinci keşfi diye bir haber vardı. Bu arkadaş da bizim altyapımızdaymış. Lille bu arkadaşı İstanbulspor'dan transfer ediyor. Açtım telefonu sordum nedir bu diye. Birkaç sene önce U21'de şampiyon olduk biz. O kadroda olanların hiçbiri şu an bizde değil. Sordum o zamanın ilgili hocasına, bunların her bitrini biz A Takım'a yolladık hiçbiri uygun görülmedi dendi. Duhan Aksu da diyor ki, ben Fenebrahçe'de ışık göremedim, o yüzden İstanbuklspor'a gittim, oradan da Lille'e transfer oldum. Bir tanesi var, bize iki gol atan Yasir Subaşı. Onda geri alma maddesi vardı. Sordum bunda neden madde var diye. Beğenmediğiniz Damien Comolli, geri alma maddesi koymuş sözleşmesine. Bundan sonra bizden çıkan genç oyuncularımız tekrar Fenerbahçe'ye geri döneceklerdir. Bu madde sözleşmelerinde olacak." yanıtını verdi.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ