Tükürdü, 'maymun' dedi! Tarihi ceza aldı!

İtalya Serie A takımlarından Udinese'de forma giyen Brezilyalı oyuncu Danilo, Palmeiras formasıyla 2010 yılında çıktığı bir maçta Paranaenseli bir oyuncuya karşı 'ırkçılık' suçu işlediği gerekçesiyle 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Tükürdü, 'maymun' dedi! Tarihi ceza aldı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Ocak 2013 14:44
Dünyada ve futbolda en büyük insanlık suçlarından biri olarak gösterilen ayrımcılığın türlerinden biri olan ırkçılık olayları en son AC Milan ve Pro Patria arasında oynanan karşılaşmada yaşandı. Kevin Prince Boateng'in maçı terketmesinin ardından, diğer bütün Milan'lı oyuncular sahayı terkedip, olaylar tepki gösterdi.

2010 yılında Brezilya Serie A liginde oynanan bir karşılaşmada yaşanan ırkçılık olayının davası sonuçlandı ve sonucunda futbol tarihine geçecek bir ceza verildi. Palmeiras ve Atletico Paranaense arasında oynanan karşılaşmada, o dönem Palmeiras'ta oynayan Udineseli Danilo, Paranaenseli Manoel'in yüzüne tükürüp, 'macaco' (maymun) dediği televizyon görüntülerinden saptandıktan sonra hakkında dava açıldı. Dava sonucunda mahkeme, 28 yaşındaki Danilo'ya 'ırkçılık' yaptığı gerekçesiyle 1 yıl hapis cezası verdi. Danilo cezaya itiraz ederek temyiz mahkemesine başvurdu. Brezilya kamuoyuna göre hapis cezası bozularak kefalet cezası verilecek.

Bu sezon Udinese'de 16 maçta forma giyen Danilo, konuyla ilgili açıklama yapmayı ise reddetti.

 

Tümü
 Reklam