Milan'da parola hücum!

Haber; AA
Abone Ol
Milan'da parola hücum!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Haziran 2009 17:25
İtalya'da ligi üçüncü sırada tamamlayan AC Milan'ın yeni teknik direktörü Leonardo Nascimento de Araujo, Milano'da düzenlediği ilk basın toplantısında, hücuma dayalı bir oyun anlayışını benimseyeceğini söyledi.

Leonardo, Giuseppe Meazza Stadı'ndaki basın toplantısında, "Taktik açıdan devrim yapacak değilim. Ama hücum yapan bir takım istiyorum. Eğlenceli ve ofansif bir oyunda, her oyuncu kendi yeteneğini azami düzeyde göstermek zorunda olacak" dedi.

Leonardo, selefi Carlo Ancelotti'yi övgüye boğduğu basın toplantısında, Barcelona gibi oynayan bir takım çıkarmayı hedeflediğini belirterek, "Oyun sistemimiz, tabii ki elde mevcut imkanlara göre belirlenecek. Ama benim arzuladığım türdeki futbolu şu anda en iyi Barcelona oynuyor" diye konuştu.

Leonardo, 4-3-1-2 oyun sistemini esas almakla birlikte, bunda değişikliğe gitmesinin mümkün olacağına da değinerek, "Benim Milan'ın daha çok kanatlardan yüklenecek. Takımımız, izleyene zevk veren, ofansif bir oyun çıkaracak. Bana göre, en güzel takım 1982'deki Brezilya milli takımıdır, Capello da en iyi teknik direktördür" dedi.

AC Milan'ın başına geçmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Leonardo, "Bugün benim için özel bir gün. Futbolcu olarak bu takımda oynamayı arzu etmiştim. O dönemlerde, bir gün bu takımın teknik direktörü olacağımı hayal bile etmemiştim" diye konuştu.Tümü
TÜMÜ