Michel Platini'den "şike" açıklaması

UEFA Başkanı Michel Platini, dünya futbolundaki en büyük sorunun şike ve teşvik primi olduğunu açıkladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Michel Platini'den 'şike' açıklaması
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Ocak 2013 10:38
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini, futboldaki en büyük tehlikenin şike olduğunu açıkladı.

Geçmişt 3 kez Dünyanın En İyi Futbolcusu seçilen UEFA Başkanı Fransız RTL radyosuna verdiği demeçte; "Eğer yarın birgün, skorunu bildiğimiz halde bir maçı izliyorsak, o zaman futbol ölmüştür. Bana göre futbol için en tehlikeli sorun şike" dedi." diye konuştu.

"BOATENG'IN HAREKETİ HOŞUMA GİTTİ"

Platini; Boateng'in ırkçı saldırılar sonrası sahayı terketmesini de övgüyle karşılarken "Yaptığı hareket çok hoşuma gitti hatta Milan kulübünü radım ve tebrik ettim. Irkçılık sadece sporda değil, günlük yaşamda toplumu etkileyen bir durum" dedi.  Boateng, 3 Ocak'ta Milan ile Pro Patria arasında oynanan hazırlık maçı sırasında ırkçı tezahüratlar nedeniyke sahayı terketmişti.

Irkçı tezahüratların çnüne geçmek için UEFA'nın hali hazırda bir takım önlemler aldığını belirten 57 yaşındaki Platini; "UEFA zaten bu konuda bir takım yaptırımlar uyguluyor. Bir karşılaşmada ırkçı bir tezahürat olması halinde 1 dakika oyun durdurulur ve anons yapılır. Devam etmes halinde bu kez oyun 2 dakika durdurulur ve bri anons daha yaptırılır. Eğer ırkçı tezahüratlar devam ederse artık hakem maçı tatil etme hakkında sahiptir. Sahada patron hakemdir" diye konuştu.

"KATAR 2022'NİN TARİHLERİ DEĞİŞEBİLİR"

2022 Katar Dünya Kupası hakkında açıklamlar yapan Platini; "Katar yazın 50 dereceyi bulan sıcaklığa ulaşıyor. Eğer organizasyon kışın yapılırsa, burada yer alamayacak bir sürü ülke olabilir çünkü hava çok sıcak" dedi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam 
EN ÇOK YORUMLANANLAR