Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

LeBron'un dövmeleriyle ilgili dava, reddedildi

Los Angeles Lakers yıldızı LeBron James'in dövmelerinin NBA 2K'de bulunmasıyla ilgili davanın reddedildiği ve dövmenin çoğaltılmasına izin verildiği açıklandı.

Haber; Sporx.com
Los Angeles Lakers yıldızı LeBron James'in dövmelerinin NBA 2K'de bulunmasıyla ilgili davanın reddedildiği ve dövmenin çoğaltılmasına izin verildiği açıklandı.

Take-Two Interactive aleyhine 2016'da açılan dava, Manhattan federal yargıcı Laura Swain tarafından reddedildi ve dövüşlerin müzakere edilmesini gerektirecek kadar önemli olmadığını söyledi. Solid Oak Sketches, NBA oyuncularına şirketin lisans sahibi olduğu dövme tasarımlarıyla gösterildiğinden, telif haklarının ihlal edildiğini iddia etmişti.

James'in davadaki dövmeleri arasında "Child Portrait", "330 and Flames" ve "Scroll, Clouds and Doves ile Script" isimleri vardı.

Uzman analizinden bahseten Yargıç Swain, oyun sırasında çoğunlukla gizlenen "NBA 2K oyun verilerinin sadece% 0.000286 ila% 0.000431'inin dövmelere ayrıldığını" belirtti. Swain Take-Two'nun dövmelerin adil bir şekilde kullanıldığı iddiasıyla yüzleştiği, çünkü artık sanatçıların tasarımları olmadığı, lakin oyuncuların bu benzerliğin bir parçası oldukları söylendi:

"Dövmeler yalnızca yapılan oyuncularda görünür; bu, mevcut 400'den fazla oyuncudan sadece üçüdür. Tartışmasız olgusal kayıt, ortalama maç oyununun dövmeli oyuncuları içerme olasılığının düşük olduğunu ve bu tür oyuncular dahil edildiğinde bile, dövmelerin gösteriminin küçük ve belirsiz olduğunu ve gruplar halinde hızlı hareket eden figürlerin görsel özellikleri olarak ortaya çıktığını gösteriyor. Ayrıca, dövmeler oyunun pazarlama materyallerinin hiçbirinde yer almıyor."