Kocaman: "Öfke, şiddet ve kavga..."

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, 1461 Trabzon galibiyetinden sonra önemli açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com ve AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Kocaman: 'Öfke, şiddet ve kavga...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ocak 2013 23:06
Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, 1461 Trabzon'u 2-0 mağlup ettikleri maç sonrasında mikrofonlara çarpıcı açıklamalar yaptı.

Lige verilen aradan sonra hedeflerinin başarıyı yakalamak olduğunu belirten Kocaman; "Yeni bir sezon başlıyor. Esas olan sezonda 34 maçı hedeflemek. Kolay değil zor bir hedef. Potansiyelimiz bunun için mevcut. Bugün kazandık. Atmosfer olarak bakıldığı zaman çok kolay bir maç değildi. Beraberliğin daha ön plana çıktığı bir maç olmasına rağmen son dakikada attığımız gollerle galibiyeti kazandık. Böyle devam etmek arzusundayız"

"ÖFKE, ŞİDDET VE KAVGA DEVAM EDİYOR"
Maçın zor bir atmosferde oynandığını açıklayan tecrübeli teknik adam; ""Atmosfere değinecek olursak; Bunun hakkında pek konuşmaya gerek yok. Herşey açık. Türk futbolunda öfke, şiddet ve kavga aynen devam ediyor. Hayırlısı olsun diyorum." dedi.

Kocaman ayrıca; Semih'in gol sevincinin çok abartılı olmadığını, gördüğü kadarıyla çok aşırı olmadığını ve Semih'in kendi durumunu ifade etmek için böyle bir şey yaptığına inandığını belirtti.

Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, yeni bir yıl ile yeni bir sezonun başladığını belirterek, ''Finale giderek, kazanarak, başlangıç yapmak amacındaydık. Ancak maç öncesi söylediğim gibi zorlu bir karşılaşma bizi bekliyordu. İki nedeni vardı. İlk nedeni bir alt ligde oynamasına rağmen hızlı oynamayı seven bir takım ile karşılaşacaktık. Onunla beraber deplasmanda Trabzon ile oynayacaktık. Hem rakip takımın bu özelliği, hem sahadaki atmosfer maçın zorluk katsayısını arttırdı. Bütün maç boyunca maçın ritmini kaybettiğimiz, bir beraberliğin böyle atmosferde doğru ve güzel olacağını düşündüğümüz anlarda, arka arkaya iki gol bulduk'' diye konuştu. 

BAŞINA GELEN MADDE HAKKINDA...

Kocaman, bir gazetecinin ''Semih'in attığı golün ardından yaşanan gol sevincinde başınıza bir cisim isabet etti. Bu konuda bir şey söylemek ister misiniz?'' sorusu üzerine şunları söyledi: 

''Söylememek bazen söylemekten daha etkili oluyor. Kendimizi ulus olarak insan olarak öfke ve şiddet ile tanımlamaya başladık. Her yerde bunu hep söylüyorum. Trabzon'a özgü değil. Belki son dönemlerde Trabzon'da daha çok yoğunlaşmış olabilir, ama her yerde öfke ve şiddet gırla gidiyor. Kendimizi böyle ifade ediyoruz. Dönüp aynaya bakmakta fayda var. Pek aynaya dönüp bakacağımızı da sanmıyorum. Sanki artarak böyle devam edecek gibi gözüküyor. Başıma gelen nesne geldi geçti. Ufak bir can acıttı o kadar. Ama esas acıttığı yerler daha başka.'' 

Kocaman, genç oyuncu Salih'in performansıyla Fenerbahçe'nin ana karakteri olabilecek verileri kendilerine verdiğini de kaydetti.

Tümü
 Reklam