Ali Sürmen: "Şike Anıtı haklı ve demokratik bir süreç sonunda doğdu"

Trabzonspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu seçimi başladı. Başkanlık için mevcut başkan Ali Sürmen ile Şükrü Kuleyin aday oldu .

Haber; AA
Abone Ol
Ali Sürmen:  'Şike Anıtı haklı ve demokratik bir süreç sonunda doğdu'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Şubat 2018 16:43
Trabzonspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu seçimi başladı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen genel kurulda, başkanlık için mevcut başkan Ali Sürmen ile Şükrü Kuleyin adaylığını koydu.

Toplantı için divan geçici başkanlığına Erdal Atalay'ın getirilmesinin ardından Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, görevde bulunduğu dönemde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Divan üye sayısının azlığından duyduğunu üzüntüyü dile getiren Sürmen, "Yeni yapılan çalışmalarda 25 yılını dolduran üyelerin divan kurulu üyesi olmasında aidat ödeme şartının kaldırılmasının düşünülmesi gerekiyor." dedi.

Sürmen, görevde bulunduğu 3 yıllık süre zarfında görüşlerini gerek yazılı gerekse sözlü olarak dile getirdiğini anlatarak, şunları söyledi:

"Bugün gelinen sportif ve mali tablo karşısında, söylediklerimiz keşke bizi haksız çıkarsaydı. Bizim haklı çıkmamızdan divan başkanı olarak üzüntü duyuyorum. Keşke haksız çıksaydım da bugün buraya aday olarak çıkmasaydım. Çok değerli kardeşim Şükrü Kuleyin de aday çıktı. İnşallah çok seviyeli ve Trabzonspor'un kazanacağı bir kongre olur."

- "Şike Anıtı haklı ve demokratik bir süreç sonunda doğdu"

Sürmen, konuşmasının ardından, Şike Anıtı'nı hayata geçiren Serdar İsaoğlu, Halit Şahin, Serkan Yıldırmış ve Murat Erdoğan'ı kürsüye çağırdı.

Serdar İsaoğlu, burada yaptığı konuşmada, Trabzonspor'un Süper Lig'de 2010-2011 sezonunda haksızlığı uğradığını, Şike Anıtı'nın da haklı ve demokratik bir süreç sonunda doğduğunu bildirdi.

"Kimse sahiplenmezse biz sahipleniriz." diyen Ali Sürmen'e teşekkür eden İsaoğlu, "Şike mücadelesi, eğer hakkımızı almak istiyorsak devam etmelidir. Bu konuda camiamıza yön verenleri ön saflarda görmek istiyoruz. Ayrıca yönetimimizi de mücadelemizde daha yoğun mesai harcarken görmek bizleri memnun edecektir." ifadelerini kullandı.

- Başkan adaylarının konuşması

Daha sonra başkan adayı olarak Sürmen ile Kuleyin konuşma yaptı.

Sürmen, seçildiklerinde tüzük çalışması için komisyon kurduklarını ve yönetimin destek olmadığını söylediklerini anlattı.

Kulübün nasıl doğru yönetilmesi gerekirse ona bakılması gerektiğini dile getiren Sürmen, "Yavuz Selim durmalı, burasının da geliri ASKF'ye devredilmeli. Trabzonspor'un bütçesi o kadar uçmuş ki 3 lira, 5 lira ile olmaz. Avni Aker'imiz yıkıldı, ağlıyoruz. Stada gidiyoruz batı, güney tribünü, doğu tribünü... Maratonun adı Avni Aker olacak... Diğer tribünlere de yakışan isimleri oturtmak, maziyi taşımak zorundayız." diye konuştu.

Şimdi bir ve birlik zamanı olduğunu vurgulayan Sürmen, şunları kaydetti:

"Bugün burada bulunan hepinize şunu sorsam, çözüm önerisi olarak sportif başarı, mali istikrar için herkes aynı çözümleri söyler. Niye bir araya gelemiyoruz? Bunca yaptığımız çalışmalarda biraz yol alabildik. Önce Trabzon, sonra Anadolu, sonra da yurt dışından oyuncu alsak olmaz mı. Menajerlere bağlı olmadan çalışsak olmaz mı. Kendi egolarınız için çocukların hayallerini yıkmasak olmaz mı. Kim bu duygulara 'Hayır.' diyebilir. İyi düşünün, Trabzonspor'un tüm kurumlarında işi ehline teslim ederseniz çözüm için ilk adımı atmış olursunuz. Gerek mali gerekse sportif dönemde 2018 yılında mutlaka yapılacak seçim için ortak akla ihtiyacımız var. Ortak akıl için birlikte düşünmeye ihtiyacımız var. Bu duygularımı size aktardım. Sizler neyi takdir ederseniz, doğrusu odur.''

Kuleyin de Suriye'nin Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere başarı diledi.

Trabzonspor divanının tarihsel bir misyonu olduğunu vurgulayan Kuleyin, "Kaybedersem bir nefer gibi projelerim için çalışacağıma söz veriyorum." dedi.

Projeleri hakkında bilgi veren şunları kaydetti:

"Biri kart sistemidir. Trabzonspor Divan Kurulu üyelerinin bunları işler hale getirip, ayrıcalıklı divan kurulu üyelerine her yerde indirim sağlanmasını istiyorum. Yarın yönetim gidecek. 25 yılını doldurmuş olanlar bundan sonraki aidatlarını Divan'a yatırsın, yani bir bütçesi olsun. Toplantı için salon sorun. Her şey Trabzonspor'dan bekleniyor. Gelin birlikte bir şeyler yapalım. Aidatlar Divan'a yatırıldığı zaman bir bütçe oluşacak. Gençlerimize burs vermek istiyoruz. Kulübe üye edelim. Aidiyet duygusu kazandıralım. 65 yaşını doldurmuş divan kurulu üyelerimizden aidat alınmamasını rica ediyorum. Bana biraz abes geliyor. Akyazı'da misafir edilmeli. Aktif divan sözü veriyorum. Şike platformu için çok başvurdum ancak aşamadık."

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. Başkan adayları Sürmen ile Kuleyin, oylarını sandığa birlikte attı.

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu seçiminde 806 üyenin oy verme hakkı bulunuyor.

Genel kurula AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, eski CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, eski Trabzonspor başkanları Ahmet Celal Ataman, Mustafa Günaydın ve Atay Aktuğ ile üyeler katıldı.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam