Tuzlasporlu Awuku'nun durumu ortaya çıktı!

Tuzlaspor, futbolcusu Philip Gameli Awuku'ya vize verilmediği için oyuncunun Gana'da rehin kaldığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından yeni gelişmeler ortaya çıktı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Tuzlasporlu Awuku'nun durumu ortaya çıktı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Eylül 2023 19:36
Trendyol 1. Lig ekiplrinden Tuzlaspor, futbolcusu Philip Gameli Awuku ilginç bir açıklama yaptı. İstanbul temsilcisi, Awuku'ya vize verilmediği için oyuncunun Gana'da rehin kaldığını açıkladı.

Bu açıklamanın ardından kısa bir süre sonra Türkiye Futbol Federasyonu ve Gana Türk Büyükelçiliği'nin Philip Gameli Awuku'nun geri dönüş sürecinde ihmalinin olmadığı ortaya çıktı.

Philip Gameli Awuku'nun pasaport süresinin bittiği için ülkesinden çıkamadığı ve pasaportununu yenilediğinde de 1 gün içinde vizesinin verildiği Türkiye'ye gelebileceği bilgisine ulaşıldı.

TUZLASPORUN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDEYDİ;

"Futbolcumuza vize verilmediği için Gana'da rehin kalmıştır. Tuzlaspor A.Ş. lisanslı futbolcumuz Philip Gameli Awuku Gana Milli Takımı'na davet edilmiş fakat Milli Takım maç arasının ardından Gana Türk Büyükelçiliği tarafından ülkemize geri dönüşüne izin verilmemiştir. Neden vize verilmemiştir? Vize verilmemesinin bir açıklaması var mıdır? Mağduriyetimiz büyükelçilik mi karşılayacak? Telefonlara cevap verilmemiştir. Futbolcumuz 15 gün içerinde 3 resmi maçta oynayamamıştır. Kulübümüz tarafından Türkiye Futbol Federasyonu'na gerekli bilgi verilmiş olup futbol federasyonumuz neden sessiz kalmıştır? Gana büyükelçiliğine gerekli evrakları göndermiş bulunmaktayız. Kulübümüzün mağduriyetinin giderilebilmesi noktasında gerekli mercilerin harekete geçmesini bekliyoruz."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam