Şota Arveladze 3-1'den 3-3 için ne dedi?

Kayserispor Teknik Direktörü Şota Arveladze, Trabzonspor maçında iki farklı önde olmalarına rağmen sahadan beraberlikle ayrılmalarını değerlendirdi.

Haber; AA
Şota Arveladze 3-1'den 3-3 için ne dedi?
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Şubat 2012 18:35
Kayserispor teknik direktörü Şota Arveladze, ''İlk yarıyı 2-0 önde tamamladık, ama sonuç bizi üzdü'' dedi.

Şota, maçın ardından yaptığı açıklamada, maça çok iyi başladıklarını ve santrforları formda olan takıma karşı mücadele ettiklerini söyledi.

İlk yarıda rakibe hiç pozisyon vermediklerini belirten Şota, ''İlk yarıyı 2-0 önde tamamladık, ama sonuç bizi üzdü. 2-0'ı korumak için pozisyon vermedik. Top oynamaya çalıştık. Üçüncü golü de tam zamanında attık, ama olmadı'' dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş de fizik olarak takımın iyi oynadığını, oyunun kontrolü kendilerindeyken 2-0 geriye düştüklerini, bu durumun ev sahibi takıma avantaj sağladığını söyledi.

İkinci yarıda risk aldıkları dönemlerde golü bulduklarını ve ardından kalelerinde bir gol daha gördüklerini belirten Güneş, şunları kaydetti:

''Karşılıklı gollerin atıldığı 10 dakikalık dönemde oyuncularım oyundan koptu. Onun dışında oyun anlayışı olarak olumlu, dikkat ve akılcılık olarak olumsuzduk. Fırsatları iyi kullanamadık, pozisyonlarda hatalarımız oldu. Bize yakışmayacak şekilde pozisyonlar verdik. 3-1'den sonra beraberliği yakalamak iyi gibi görünse de oyundaki hataları gördüğümüzde üzüntü verici. Herşeye rağmen oyuncularımın iyi niyeti, gayreti sevindirici. Yukarıları hedefleyen bir takım olarak beklenmeyen hata yapmak, bizim için büyük sorun oldu. Bugün de o yüzden iki puan kaybettik. Son iki hafta defansta büyük hatalar yapıyoruz. Duran topta gol yememiz, benzer pozisyonda daha rahatken golü kaçırmamız, dikkatimizin, akılcılığımızın ikinci plana düştüğünü gösteriyor.''
 

Tümü
TÜMÜ