Sneijder transferinde ilginç detaylar...

Tarihi transfer Sneijder, takım arkadaşı Pazzini'nin Türkiye'ye transferi için uğraş verirken, bir anda kendini Galatasaray'da buldu. İşte çarpıcı detaylar...

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Sneijder transferinde ilginç detaylar...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Ocak 2013 14:57
- SPORX ÖZEL - Türk futbol tarihinin en popüler transferlerinden birine imza atan G.Saray'da hem Dünya hem de Türk medyasının gündemini günlerdir meşgul eden Wesley Sneijder'in transferiyle ilgili şok bir datay daha ortaya çıktı...

O da; Wesley Sneijder'in takım arkadaşı İnter'li Giampaola Pazzini'nin Türkiye'ye transferi için uğraş verirken bir anda kendini Türkiye'de bulması.

Sneijder G.Saraylı oldu... Peki ya Wesley Sneijder fikri ve ismi ilk kimden çıkmıştı? Kısaca Sneijder G.Saray'ın gündemine nasıl ve ne zaman girmişti? Acaba iddia edildiği gibi F.Bahçe'de Hollandalı yıldıza talip olmuş muydu? İşte bu soruların bir numaralı muhataplarından biri FIFA menajeri Deniz Türker...

Sporx.com Sneijder transferinde adı geçen ama bu konuda sessiz kalan manejer Deniz Türker'e ulaştı. Son yıllarda Türkiye'de önemli transferlere imza atan manejer Türker tarihi transferle ilgili ilk kez Sporx.com'a konuştu.

İşte o çarpıcı açıklamalar:

Deniz bey merhabalar... Sneijder'in transferinde adınız geçiyor. Gerçekten bir ilginiz var mı, doğru mu bu?

Evet doğru.

Peki bu transferin neresinde varsınız?

En başında vardık. Resmi bir şeyimiz olmadı. Bu tamamen bizden G.Saray'a söylenen bir transfer.

Peki nasıl oldu anlatır mısınız?

Şöyle... Ağustos Ayının Başıydı. Sanırım Ya 4 Ya Da 5 Ağustos. Telefonum Çaldı Baktım Numara İtalya Numarası Ama Açmadım. Çünkü O Günler Transferde Bizim En Yoğun Günlerimiz. Aradan Yarım Saat Geçti Aynı Numara Tekrar Aradı Yine Açmadım.

Peki niye açmıyorsunuz?

Transfer dönemi o kadar çok arayan oluyor ki milletle konuşmaktan dert anlatmaktan iş yapamıyoruz. Genellikle Afrikalı filan futbolcular arıyor ilk yıllarda bunun sıkıntısını çok çektim çünkü. Ben de o yüzden açmadım.

Peki sonra?

Neyse iki defa arayan o numara beni akşam saatlerinde tekrar aradı yine açmadım o günde önemli bir transfer işimiz vardı kulüp yetkilileriyle bir otel lobisindeydim. Sonra o numaradan bir mesaj geldi..."Ben Wesley Sneijder lütfen beni arar mısın?" diye bir mesaj. Ben de hemen döndüm bir tane ortak tanıdığımız varmış Wesley'le. Uslu isminde...

Uslu, Wesley'e beni önermiş. Demiş ki bu çocuk 'uzun yıllar F.Bahçe muhabirliği yapan bir menajer, F.Bahçe camiasına yakın. Tanıdıkları var. Ona bir söyleyeyim mi' demiş. Konu da Wesley Sneijder'in yine kendisi gibi geçen sezon Inter kulübü ile problemleri olan takım arkadaşı Pazzini ile ilgili.

'Acaba Pazzini için F.Bahçe ile nasıl temas kurarız filan' derken o bizim ortak arkadaşımız Uslu beni söylemiş, o da olur demiş. Neyse Wesley telefonda bana 'Ben Pazzini'nin yakın arkadaşıyım sakin beni yanlış anlama para pul peşinde filan değilim dedi. Sadece arkadaşıma yardımcı olmak için arıyorum dedi. Acaba forvet arayan Fenerbahçe Pazzini ile ilgilenir mi" dedi. Ben de bunun üzerine Pazzini ile konuştum. Sonra da Pazzini'yi F.Bahçe'ye önerdim. Ancak ilgilenmediler. Sonra Wesley'e dönüp ilgilenmediklerini söyledim.

Tabii bu şekilde Wesley'le aramızda bir sıcaklık, diyalog oldu. Pazzini de daha sonra Milan'a gitti.

Peki Sneijder'in G.Saray olayı nasıl oldu?

Sonra benim Türkiye'de birlikte iş yaptığım menajer arkadaşım Özkan Doğan var. O G.Saraylı Bülent Tulun'un yanında staj yapmış. Bülent beye yakın bir isim. O dönemlerde de 10 numara filan konuşuyorlardı. Bende Özkan'a dönüp 'Bülent abiye sor bakalım Wesley Sneijder'le ilgilenirler mi?' diye. Sordu ve Bülent bey kulüpte başkanla hocayla gerekli kişilerle konuştuktan sonra döndü bu işe sıcak baktıklarını iletti. O ana kadar G.Saray'ın Sneijder'le hiçbir teması filan olmamıştı.

Neyse... Ben Bülent beye "Ben Wesley'le konuşurum" dedim. O da 'nasıl konuşursun' dedi. 'konuşurum abi' dedim. İyi konuş dedi. Neyse aradım konuştum 'G.Saray'a gelir misin dedik. O da şartlar oluşursa neden olmasın dedi. Sonra cevabını Bülent abiye ilettik. Bülent abi kendisiyle konuşmak istedi.

Ben de Sneijder'i arayarak Bülent Tulun'un kendisiyle konuşmak istediğini arayacağını söyledim. O da peki dedi. Sonra Bülent abi Sneijder'i verdiğim numarasından aradı konuştu ve ertesi günü İtalyala gittiler. Teklifi aldı sonra her futbolcu gibi beklemeye geçti. Hani İspanya İngiltere filan daha iyi bir şey olabilir mi diye.

Peki Wesley gerçekten Pazar günü mü G.Saray'a evet dedi?

Hayır hayır. Wesley dört beş gün öncesinden evet demişti G.Saray'a ama bunun deklere edilmesini istemiyordu kulübünden olan alacağını tahsil etmek için. Bu söylenirse İnter benim o alacağımı vermez üzerine yatar dedi. G.Saray'da hak verdi ona. Birkaç gün bu anlaşmayı gizli tuttu.

Peki menajer olarak ve resmi olarak bu transferin içinde miydiniz?

Hayır. Biz sadece G.Saray'a bu konuda bir favour yaptık. Ateşi biz yaktık o kadar. Resmi bir şeyimiz olmadı.

Peki bu transfer isim sizden çıktıktan sonra neden işin içinde olmadınız. Bu tuhaf ve çelişki değil mi?

Hayır. Bu konu bizden G.Saray'a çıktıktan sonra oyuncunun menajeri Sören Lerby ile temasa geçtik. Ancak adam biraz tuhaf biri. Benim bu transferde kimseye ihtiyacım yok dedi. Biz de tamam dedik. Çekildik. Sadece yardımcı olduk. G.Saray bize teşekkür eder yeter. Babasıyla defalarca konuştuk çok enteresan bir adam. Çok sıcak biri. Ağbeyiyle defalarca konuştuk yine. Konuştuk anlattık.

Peki ilginç olan bir şey var. Böyle bir futbolcuya Avrupada bu süreçte niye ciddi bir talip çıkmadı veya çıktı da bizim mi bilgimiz yok?

Şu anda Avrupa ekonomisinde büyük bir kriz var. Kaldı ki futbol kulüplerindeki kriz daha büyük. Kimse bu işi kolay kolay giremez. Adamın avrupada bir kulübe maliyeti vergileriyle en az 8-9 milyon euro. Avrupada kulüpler futbolcular Türkiye'ye gıpta ile bakıyor. Buraya gelmeyecek topçu yok bana göre. Çok ciddi korkunç bir kriz var avrupadaki kulüplerde.

F.Bahçe'nin talip oldu mu?

Kesinlikle olmadı. Bu konuda söylenenler yalan.

* Haber görseli photoshop

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Yasal Uyarı: Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tümü
 Reklam