Niang'ın sıkıntısı!

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mamadou Niang Fransız futbolu ile Türk futboluna karşılaştırırken, ilginç bir tespitte bulundu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Niang'ın sıkıntısı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ağustos 2010 07:26
Fenerbahçe'nin yeni transferi Mamadou Niang, alışma devresinin iyi geçtiğini belirterek Fransız Futbolu ile Türk Futbolu arasındaki farklardan bahsetti. Niang, Türkiye'de ikili mücadelelerde formadan çekmenin çok fazla yapıldığını söyledi.

Trabzonspor maçı sonrası açıklamalar yapan Niang öncelikle maçı yorumladı ve "Özelikle ilk yarıda teknik direktörümüz,  topa sahip olmamızı bize söyledi. Aslında maçın başında oyuna konsantre başlayamadık ya da kaybettik. Bu nedenle de büyük hatalar yaptık. 2-0'dan sonra iyice geri çekildiler ve kontratak futbolunu seçtiler.  Bu nedenle ilk yarı bizim için oyun daha da zorlaştı. Avrupa Kupası maçı oynadık ve başlarda belki bunun da yorgunluğu hissedildi. 2-1'i de yakaladık ama sürekli oyun içinde arkada olmamız bizi zorladı" dedi.

Takıma ve Türkiye'ye ısınma süreci hakkında ise Niang, "Henüz geleli 1 hafta oldu. Takımım ve teknik kadromla bütünleşmem zaman alacaktır. Ama iyi başladık ve iyi gidiyoruz. Alışmam gereken başka şey de Türk futbolu.  Bugün Türk futbolunda formadan çekmenin çok fazla olduğunu gördüm. Fransız futboluna göre farklı bir mücadele var sahada" dedi.

Tümü
TÜMÜ