Kocaman: "Temel amacımız kaybetmemekti"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Trabzonspor karşısında temel amaçlarının kaybetmemek olduğunu söyledi.

Haber; AA
Kocaman: 'Temel amacımız kaybetmemekti'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ağustos 2010 00:10
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman Trabzonspor karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada, bu maçta temel amaçlarının kaybetmeden sahadan ayrılmak olduğunu vurgulayarak, "1 puan veya 3 puan, nasıl olursa olsun. Maçlarda ekstra durumlar oluyor. Geçen hafta bizim lehimize olan ekstra durumun bu hafta tersi oldu. Geçen hafta 15 dakikada 2 gol yemiştik. Bu hafta 2 gol yedik. Trabzonspor, organize gelmeden 2 gol yedik. 2-0'dan sonra maçı tekrar çevirmek kolay değildi" diye konuştu.
    
Maçın kendileri için sanki 2-0'dan sonra başladığını kaydeden Kocaman, şöyle konuştu: "Maça tutunduğumuz an golü yaptığımız andı. Maçı çevirme sinyallerini verdi. 28. dakikada gol attık ama ilk atakta gol yedik. Golü attıktan sonra tekrar fark 2'ye yükselince Trabzonspor moral olarak yükseldi. Bizi moral olarak demoralize etti. 3-1'den sonra Mehmet Topuz'un attığı gol tekrar bizi maça ortak etti. Devreyi beraber kapatabilirdik. Trabzonspor, ikinci yarı 7-8 dakikalık periyotta 3 net gol pozisyonuna girdi. Bu pozisyonları kaçırdılar. Penaltıya kadar 3-3'e getirebilecek oyun değil ama 1-2 pozisyon bulduk. Penaltıdan sonra ağırlığı koymaya çalıştık ama yüksek baskı kurduk demek doğru olmaz. Bir şekilde bu maçın telafisi var. Hemen PAOK maçının hazırlıklarına başlayacağız, bu maçı düşüneceğiz. "
    
Kocaman, hem Alex hem Stoch'un perşembe günkü PAOK maçını düşünerek yedek soyundurduğunu ve maçın gidişatına göre bu oyuncuları kullanmayı düşündüğünü kaydetti.
   
SEMİH'İN DURUMU YARIN BELLİ OLACAK, BİLİCA HASTANELİK
   
Trabzonspor karşılaşmasının ilk yarısında sakatlanan Semih'in sağ kaval kemiğine darbe aldığı ve durumunun yarın netlik kazanacağı bildirildi. Bilica'nın ise dirseğinde problem olduğu ve bu nedenle maçın hemen ardından hastaneye getirildiği belirtildi.
    
Teknik direktör Kocaman, Volkan'ın sakatlığı konusunda kendisinin beklediğini belirterek, "Yarın kontrol olur. Sakatlığı biraz ilerledi. Her maçtan sonra ilerliyor. Sakatlığını arttıran etken uzun aut ve geri pastaki vuruşlar. Mert, ikinci yarı başarılı bir performans ortaya koydu. İlk yarı yenilen gollerde takım olarak düşük konsantrasyon önemliydi" dedi.
    
Kocaman, Dia'nın sakatlığının düzeldiğini, ancak temposu konusunda eksikliğinin bulunduğunu kaydetti.


Tümü
TÜMÜ