Hurley: "Lakers daha iyi bir teklif yapsa, fikrim değişebilirdi"

Connecticut Üniversitesi koçu Dan Hurley, Los Angeles Lakers'ın daha iyi bir kontrat teklifi yapmış olması durumunda kararını değiştirmiş olabileceğini söyledi.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; Twitter
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Hurley: 'Lakers daha iyi bir teklif yapsa, fikrim değişebilirdi'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Haziran 2024 13:42
Son güncelleme 14 Haziran 2024 13:49
Connecticut Üniversitesi koçu Dan Hurley, Los Angeles Lakers'ın daha iyi bir kontrat teklifi yapmış olması durumunda kararını değiştirmiş olabileceğini söyledi.

Yakın zamanda Lakers'a koçluk yapma fırsatını geri çevirmiş olan UConn koçu Hurley, kolejde kalma tercihinde pek çok faktör etkili olsa da, Lakers'ın kararını değiştirebilecek bir rakam sunmuş olabileceğini doğruladı:

"Buradan ayrılabilmem için belli bir rakam muhtemelen vardır. Hayatınızda herhangi bir anda bir yerden ayrılırken, maddi meseleler oldukça motive edici bir faktördür. Fakat kalırken bence bu durum öyle değildir. UConn'da asla para için kalmadım.

Ve Lakers'ı reddetmek, en yüksek maaşlı üniversite koçu olmam için bir baskı taktiği falan da değildi.. Bu zaten önceden yapılmıştı. Ama burayı tamamen geride bırakmam için belli bir rakam elbet olsa da, ne kadar olduğunu bilmiyorum."


2 kez NCAA şampiyonu olan Hurley'ye Lakers, altı yıllığı 70 milyon dolarlık bir sözleşme teklif etmişti (yıllık 11,6 milyon dolar). Bu kontratı almış olması durumunda kendisi sırayla Steve Kerr (17,5 milyon dolar), Gregg Popovich (16 milyon dolar), Erik Spoelstra (15 milyon dolar), Tyronn Lue (14 milyon dolar) ve Monty Williams'ın (13 milyon dolar) ardında yer alacaktı.

Hurley, Huskies'le kontratını altı yıllığına 32,1 milyon dolarlık sözleşmeyle uzatmıştı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam