X

"Harry Maguire kim? Çağlar Söyüncü var!"

Leicester City'nin Wolves ile 0-0 berabere kaldığı maçın ardından spot ışıkları Çağlar Söyüncü'ye tutuldu.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; Reuters
Abone Ol
'Harry Maguire kim? Çağlar Söyüncü var!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Ağustos 2019 15:46
Leicester yerel medyası, Çağlar Söyüncü'nün Wolves karşısında gösterdiği performans sonrası Harry Maguire'ın boşluğunun dolduğuna dikkat çekti.

0-0 biten maçın en iyisi olarak gösterilen Çağlar Söyüncü için manşetler, Harry Maguire'a atıfta bulunarak, "Harry kim? Çağlar Söyüncü, Maguire'ın boşluğunu doldurmaya hazır." şeklinde atıldı.

Maç sonunda Çağlar Söyüncü'nün takım arkadaşlarının soyunma odasında gelen tebrikler üzerine, "Önemli değil beyler! Her zaman yaptığım şeyleri yaptım." dediği bilgisi de yer aldı.

Leicester City'nin Harry Maguire'nin Manchester United'a 80 milyon euro karşılığı transfer olması sonrası transferin son gününde Lewis Dunk ve James Tarkowski için teklifler yaptığı ancak bu iki transferin gerçekleşmemesi sonrası Çağlar Söyüncü'nün Jonny Evans'ın partneri olarak ilk tercih haline geldiği vurgusu yapıldı.

RODGERS: "ÇAĞLAR KUSURSUZ OYNADI"

Leicester City Menajeri Brendan Rodgers, Wolves maçının en iyi oyuncusu olarak Çağlar Söyüncü'yü gösterdi.

"Bugün gerçekten çok iyi oynadı." diyerek sözlerine başlayan Brendan Rodgers, "Çok iyi bir savunmacı. Çok agresif. Harry Maguire'nin ardından oluşan büyük bir boşluk var. Çağlar'a Maguire sonrası bu boşluğu doldurma fırsatı verdik ve gayet iyi bir şekilde bu fırsatı değerlendirdi. Çok genç bir oyuncu. Yanında Jonny Evans gibi üst düzey bir stoper var. Jonny ona İngiliz futbolunuanlama ve pozisyon alma konusunda ona yardım ediyor. Bence bugün kusursuz bir oyun oynadı." dedi.

Çağlar'ın hava hakimiyetine dikkat çeken Rodgers, "Tüm hava toplarını kazandı. Forvetlere adım attırmadı. Topla ilişkisi çok iyiydi. Hızlı hücum oyuncularına karşı harika iş çıkardı. İyi oynadığını düünüyorum. Soyunma odasında tüm takım arkadaşları Çağlar'ı kutladı. Bu nedenle ben de mutlu oldum." diyerek sözlerini noktaladı.

Leicester City, Harry Maguire'ı dünyanın en pahalı stoperi olarak 80 milyon euro karşılığı Manchester United'a sattı. Çağlar Söyüncü, Harry Maguire'ın ardından stoperde Jonny Evans'ın yeni partneri oldu.SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ