Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Harden, Houston Dynamo'nun sahiplerinden biri oldu!

Houston Rockets süperstarı James Harden'ın, ABD ve Kanada futbol liglerinin en üst düzey ligi olan MLS'nin Houston Dynamo ekibi ile, Ulusal Kadınlar Futbol Ligi NWSL'den Houston Dash ve BBVA Stadyumu'nu kontrol eden yatırım grubunda bir azınlık hissesini satın aldığı açıklandı.

Haber; Sporx.com
James Harden, Houston'da geleceğine köklü yatırımlar yapmaya başladı.

Houston Rockets süperstarı Harden'ın, ABD ve Kanada futbol liglerinin en üst düzey ligi olan MLS'nin Houston Dynamo ekibi ile, Ulusal Kadınlar Futbol Ligi NWSL'den Houston Dash ve BBVA Stadyumu'nu kontrol eden yatırım grubunda bir azınlık hissesini satın aldığı açıklandı.

Harden, Dynamo'nun internet sitesinde yayınlanan açıklamasında, "Houston Dynamo ve Houston Dash'ın yatırımcı grubuna katılma fırsatı bulduğum için çok heyecanlıyım ve muazzam bir geçmişe ve büyük bir geleceğe sahip bir klübün bir parçası olmaktan gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı ve şu şekilde devam etti:

"Houston artık benim evim ve bunu hem şehirime yatırım yapmanın, aynı zamanda da ticari çıkarlarımı genişletmenin bir yolu olarak gördüm. Genel olarak futbol ve özellikle de MLS, bu ülkede ömrüm boyunca giderek büyüdü ve birkaç yıldır bu oyunun bir hayranıyım. Houston'ın büyük bir futbol hayran kitlesine sahip olduğunu biliyorum, bu yüzden bu fırsat ortaya çıktığında, benim için kolay bir karardı."

%5'LİK BİR HİSSENİN SAHİBİ OLDU!


İşlemin ilk raporunda Front Office Sports, Rockets yıldızının %5'lik bir hisse satın aldığını ekledi. Dinamo, Dash ve BBVA Stadyumu'nun (Dinamo ve Dash'in ev maçlarını oynadığı yer) genel değerinin en az 475 milyon dolar olduğu söylendi.

Harden, hisse üzerinden çoğunluk sahibi Gabriel Brener, boks efsanesi ve organizatörü Oscar De La Hoya, White Deer Energy'nin yönetici ortağı Ben Guill ve yatırımcı Jake Silverstein'ı içeren bir sahiplik grubuna katıldı. Hepsinin Dynamo / Dash / BBVA Stadium yatırımcı grubunda kalması bekleniyor.