Halil Ünal: "Göreve talip değiliz"

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, "Perşembe günü Yunus Emre Kültür Merkezi'nde saat 17.30'da toplanarak Eskişehirspor'un yeni başkan ve üyeleri seçilecek. Bu süreçte göreve talip değiliz. Geri dönüşümüz olmayacak" dedi.

Haber; AA
Abone Ol
Halil Ünal: 'Göreve talip değiliz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
04 Temmuz 2017 19:29
TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'un kulüp başkanı Halil Ünal, siyah-kırmızılı kulübün 6 Temmuz'da yapılacak olağanüstü genel kurulunda göreve talip olmadıklarını söyledi.

Ünal, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, son genel kurulda her türlü iyi niyetle yaptığı tarihi çağrının maalesef karşılık bulmadığını kaydetti.

Eskişehirspor'un içinde bulunduğu sıkıntılı süreçte şehrine bütün dinamiklerinin ayağa kalkması ve kulübün devam etmesi gerektiğinin altını çizen Ünal, şöyle konuştu:

"Bir an evvel bu takımın derlenip, toparlanarak hazırlıklara başlaması gerekiyor. Son genel kuruldan sonra değerli divanımızın Asliye Mahkemesine yaptığı müracaat çerçevesinde yönetim kurulumuza yeniden görev verildi. Bu genel kurulun 6 Temmuz'da yapılması kararını aldık. Perşembe günü Yunus Emre Kültür Merkezi'nde saat 17.30'da toplanarak Eskişehirspor'un yeni başkan ve üyeleri seçilecek. Bu süreçte göreve talip değiliz. Geri dönüşümüz olmayacak. Yeni yapılacak genel kurulda salonda olmayacağım. Bir aydır çağrıda bulunuyoruz. Kulübe talip olanlar gelsin. Maalesef olumsuz şekilde neticelendi. Zaman gittikçe daralıyor. Para kıymetli ama zaman da çok değerli."

"Altın yere düşmekle hiçbir zaman pul olmaz"

Ünal, takımın bir iskelet kadrosunun bulunduğundan 2017-2018 sezonunun geçen yıla göre rahat geçeceğini bildirdi.

Bütün futbolcuların yönetimden haber beklediğini anlatan Ünal, "Bugün takımı toplayacaktık ancak yeni genel kurulu toplamak zorunda kaldık. Perşembe günü yeni seçilecek yönetimi kurulu yeni sezona hazırlanacak. Yeni gelecek arkadaşlara her desteği vermeye hazırız. Biz büyük bir camiayız. Altın yere düşmekle hiçbir zaman pul olmaz." diye konuştu.


Tümü
TÜMÜ