Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Carmelo: "Ben, Knicks'teki zorluğu benimsemiştim. Herkes oynayamaz"

Portland Trail Blazers forveti Carmelo Anthony, geçmişte New York Knicks için oynamanın zorluğunu benimsediğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Portland Trail Blazers forveti Carmelo Anthony, geçmişte New York Knicks için oynamanın zorluğunu benimsediğini söyledi.

Anthony, NBA yıldızlarının Knicks'i potansiyel bir hedef olarak elediklerinin farkında. Son zamanlarda Kyrie Irving ve Kevin Durant gibi oyuncuların Knicks'in spot ışığından kaçınmayı ve Brooklyn Nets ile olmayı seçmesiyle beraber, Anthony, geçmişte takımın uzun yıllar süren sıradanlıktan sonra iyi hale geri çevirme mücadelesinden zevk aldığını söyledi:

"Bunu istemiştim. İstediğim bir şeydi. Bu zorluğun üstesinden gelmek istedim. Başarısız olsam da olmasam da, yaptığımı söyleyebilmek istedim. Bu zorluğu istedim. Herkes aynı mentaliteye sahip değil."

Anthony, NYC'nin baskısının ve sahne ışığının, yalnızca yıldız oyunculara değil tüm kuruma yansıtıldığını da ekledi:

"Yani, herkes bununla baş edemez. Sadece bir yıldızdan bahsetmiyorum bile, sıradan bir oyuncu, rol adamları, yani sadece oyuncular da. Çoğu insan bununla başa çıkamaz. Bununla başa çıkacak çok fazla insan yok. Ben buna baskı demek istemiyorum, sadece Knicks adını göğsünüzde giyerken beraberinde gelen her şey."

Amerikan sporundaki en kârlı takımlardan birini çevreleyen medyanın ilgisi, takımın etrafında olan, yıldızlardan rol oyuncularına, jkoçlara ve hatta takım sahiplerine uzanan belli bir baskı seviyesine sahip.