Barça patronu Setien: "Dün ineklerleydim, bugün Messi ile"

Barcelona'nın yeni teknik direktörü Quique Setien kendisi için düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Barça patronu Setien: 'Dün ineklerleydim, bugün Messi ile'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Ocak 2020 16:42
İspanya La Liga takımlarından Barcelona teknik direktör Ernesto Valverde'nin görevine son verilmesinin ardından takımı Quique Setien'e emanet etti.

VALVERDE İÇİN AYRILIK SÜRPRİZ OLMADI

Quique Setien ile resmi sözleşme imzalayan Barcelona'da başkan Bartomeu, "Valverde için aldığımız karar kendisi için sürpriz değildi, uzun zamandır zaten bu yönde görüşüyorduk. Sonuçlar iyiydi ancak Barcelona'da bazı dinamiklerin gelişebileceğini de biliyorduk. Değişikliği şimdi yaptık, çünkü sezonun ortasındayız ve bir takviyeye ihtiyacımız ardı. Bu yaptığımız hamle ile Şampiyonlar Ligi'ni ve İspanya'daki kupaları kazanabileceğimizi düşünüyoruz" dedi.

DÜN İNEKLERİN ARASINDA YÜRÜYORDUM

Barcelona'da olmasının kendisi için büyük bir rüya olduğunun altını çizen Setien, "Dün kendi köyümde inekler arasında yürüyordum, bugün dünyanın en iyi futbolcularıyla Barcelona'da antrenmana çıkıyorum. Bu duygu inanılmaz" ifadelerini kullandı.

Şu anda bir rüyada olduğunu düşündüğünü belirten Setien, "En iyi rüyalarımda bile böyle bir şey yaşamayı bekleyemem. Dünyanın en iyi futbolcusu Lionel Messi'yi çalıştıracağım, hala ne yaşadağımın farkında değilim. Barcelona, Messi.." dedi.

Barcelona yönetimine teşekkür eden Setien, "Öncelikle Barcelona'ya bana bu şansı vermesinden dolayı minnettarım. Bu benim için büyük bir fırsat. Herkes takımlarımın nasıl oynadığını bilir. Amacım her şeyi kazanmak: La Liga, Şampiyonlar Ligi ve Kral Kupası.. Şu anda çok heyecanlıyım ve bir an önce yarışmasının içerisine girerek Barcelona ile büyük şeyler başarmak istiyorum" şeklinde konuştu.

VALVERDE'YE MİNNETARIM

Barcelona'nın eski teknik direktörü Valverde'ye de teiekkür eden Setien, "Valverde'nin Barcelona'da yaptığı çalışmalara büük bir önem veriyorum. Valverde ile temasa geçmeye çalışacağım ve kendisinin şu ana kadar yaptığı çalışmalardan faydalanacağım. Valverde'ye bana La Liga'da lider bir takım bırakmasından dolayı minnettarım" dedi.

Kendisinin inançlı, çalışkan ve prensipli bir teknik direktör olduğunun da altını çizen Setien, "Sakı çalışmak, disiplinli olmak en önemli şey. Barcelona'da da hep beraber bunu yapacağız, çok sıkı çalışacağız, disiplinli olacağız. Çok net ve anlaşılabilir fikirlerim var ve yapmak istediklerimi anlamak çok kolay" ifadelerini kullandı.
Tümü
TÜMÜ