Altaylı'dan olay sözler! "Ezik Mancini..."

Devler Ligi'nde Galatasaray ile Chelsea karşılaşmasının 1-1'lik eşitlik ile sona ermesinin ardından sarı-kırmızılı takımın teknik patronu Roberto Mancini'nin sahaya sürdüğü kadro tartışılmaya başlandı.

Haber; Haberturk
Abone Ol
Altaylı'dan olay sözler! 'Ezik Mancini...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Şubat 2014 12:04
Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray ile Chelsea karşılaşmasının 1-1'lik eşitlik ile sona ermesinin ardından sarı-kırmızılı takımın teknik patronu Roberto Mancini'nin sahaya sürdüğü kadro tartışılmaya başlandı. İtalyan teknik adam hakkındaki en sert eleştiri, Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'dan geldi. Mancini'ye 'ezik' diyen Altaylı, Galatasaray'ın Chelsea karşısından galibiyetle ayrılmamasının en büyük sebebi olarak Mancini'yi gösterdi.

İŞTE OLAY OLAN ALTAYLI'NIN O YAZISI:

"Maçtan önce Galatasaray Teknik Direktörü Mancini “Chelsea bizden 10 kat iyi” derken aslında galiba G.Saray’dan değil kendisinden bahsediyordu! Çünkü Chelsea ile Galatasaray arasında 10 katlık bir fark yoktu. Ama Mancini’nin kişiliği ile Mourinho arasında büyük ihtimalle 10 kattan daha fazla bir fark vardı. Galatasaray bu maçtan galibiyetle ayrılmadıysa bunun tek sorumlusu Mancini’nin ezik kişiliğidir."

"Maç kadroları dağıtıldığında yeni transfer ve Galatasaray’da fazla forma şansı bulamayan Hajrovic’in adını gördüğümüzde, senede 3 kez sadece Şampiyonlar Ligi maçlarına gelen kadın taraftarlar bile “Bu ne” demekten kendilerini alamadılar. Mancini, daha ilk hatasını kadro tercihinde göstermişti. Zaten ilk yarının ortasına gelinmeden Hajrovic’in oyundan çıkması Mancini’nin “Ben ne halt ettim” itirafıydı."

"Ama o arada Galatasaray bedavadan bir gol yemiş, 1-0 geriye düşmüştü bile. Yekta’nın oyuna girmesiyle Galatasaray orta sahada dengeyi sağladı, kalesinde bir daha tehlike bile görmedi. Mancini’nin oyun kurgusu da ezik kişiliğinin sahaya yansımasıydı. Galatasaray gol atmayı değil, gol atmamayı düşünen bir zihniyetle sahaya yayılmıştı. Ama Allah tarafından futbolcuların içgüdüleri ve Sarı-Kırmızılı forma, Galatasaraylı olduğunu unutmuyor. Mancini’ye rağmen Galatasaray galibiyet arıyordu. İlk yarı Galatasaray’ın fazla pozisyon bulamadığı, Chelsea’nin ise pozisyon bile olmayan bir ortamda ürettiği tek golle sona erdi."

İTALYAN'A MÜZEYİ GEZDİRİN

Galatasaray bu Chelsea’yi Londra’da eleyebilir mi? Takımın başında Terim olsaydı, “Niye olmasın” diyebilirdik. Mancini’nin ezik karakteriyle “Biraz zor olur” diyebiliyoruz. Yönetim, Mancini’yi önce bir Galatasaray mektebine götürsün, sonra müzesini gezdirsin. “Bak kardeşim sen böyle bir kulübün başındasın” desin. Çünkü bu Galatasaray, Avrupa’da mucizeler gerçekleştirdi. Ama mucize için önce inanmak gerek. İnanç olmadan mucize olmuyor. Tarih bunu söylüyor.

UEFA BU MAÇI TEKRARLATIR MI?

Türkiye Futbol Federasyonu sahada bir top varken bir oyuncunun elindeki diğer topu atarak oyunu bozmasına, o maçı tekrarlatarak yanıt vermişti. Dün sahada aynı durum vardı. Galatasaray’ın gollük pozisyonunda, daha doğrusu gol olan pozisyonunda Chelsea’li futbolcu elindeki topu sahaya atarak golün geçerlilik kazanmasını engelledi. Eğer UEFA da Türk Futbol Federasyonu gibi haysiyet sorunu yaşıyor ya da futbol dışı mercilerden emir alıyorsa bu maç tekrarlanmalı. Ama ne yazık ki Michel Platini ‘tüpçülük’ten değil futbolculuktan geliyor.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ