Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Abdul-Jabbar: "LeBron'un kimseye kanıtlayacak bir şeyi yok"

Los Angeles Lakers efsanesi Kareem Abdul-Jabbar'a göre, LeBron James'in Los Angeles'ta ya da başka bir yerde "kimseye kanıtlayacak bir şeyi" bulunmuyor.

Los Angeles Lakers efsanesi Kareem Abdul-Jabbar'a göre, LeBron James'in Los Angeles'ta ya da başka bir yerde "kimseye kanıtlayacak bir şeyi" bulunmuyor.

Abdul-Jabbar, James'in artık Anthony Davis ile birlikte NBA şampiyonluğu için yarışabileceğini söyledi.

Kareem, şu ifadeleri kullandı:

"Zaten tam Lakers'ın istediği bir oyuncu olduğunu gösterdi, bu yüzden endişelenmesi gerektiğini düşünmüyorum. Sadece doğru parçaları etrafına yerleştirmeleri gerekiyordu. Sadece bir elit oyuncuyla dünya şampiyonluğunu kazanamazsınız. Yardıma ihtiyacınız var ve bence artık şuanda o yardım var."

"LAKERS TARAFTARI KAZANMAK İSTİYOR"


Abdul-Jabbar hiçbir şampiyonluk tahmininde bulunmadı, ancak James'le Lakers'ın, Anthony Davis ve DeMarcus Cousins ilavelerinin bir şampiyonluk kazanabileceğini söyledi. Kareem, ayrıca son altı sezon playoffları kaçıran ve 2012'den beri bir playoff serisi kazanamayan Lakers'ın, Mayıs ve Haziran aylarında anlamlı maçlar oynayabilecek Lakers'ın taraftarlarının James'e ısınmasını da bekliyor:

"İyi oynarsa ve takım da playoff'larda yarışıp ilerilere yükselirse, bu yeterli olacaktır. Kimseye kanıtlayacak bir şeyi yok, ama Lakers taraftarları hala aç ve bu iyi bir işaret. Kazanmak istiyorlar ve takımı desteklemek istiyorlar."

"AD, KOMPLE BİR NBA OYUNCUSU"


Kilit, bir şampiyonluk kazanmak ve bu durum, Lakers taraftarlarının James'i nasıl gördüğünü belirleyecek. Aynı şey, şampiyonluk kazanmalarına yardım edecek bir sonraki Lakers uzunu olmayı uman Davis için de geçerli:

"Bence Davis komple bir NBA oyuncusu. Sahanın iki ucunda da her şeyi yapabilir. Kendisi harika bir katkı olacak ve New Orleans'ta daha önce Cousins ile oynamış olması ve yine takım arkadaşı olması iyi olacak. Biraz geçmişleri var ve şimdi LeBron James ile birlikte çalışacaklar. Çok iyi bir takım çekirdekleri var. Lakers, bu sezon şampiyonluk yarışmacısı olmak için doğru parçaları bir araya getirdi."