'Neden Messi yok?' sorusuna cevap!

Ballon d'Or adayları arasında Lionel Messi'nin olmaması, Cristiano Ronaldo'nun ise yer alması tartışmaları beraberinde getirdi.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
Abone Ol
'Neden Messi yok?' sorusuna cevap!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ağustos 2022 15:50
Fransız ekibi Paris Saint Germain'de forma giyen Lionel Messi, Ballon d'Or adayları arasında gösterilmedi. Premier Lig devi Manchester United'dan ayrılması gündemde olan Cristiano Ronaldo ise 30 kişilik aday listesinde yer aldı. Messi'nin listede neden yer almadığı, Ronaldo'nun ise neden olduğu tartışmaları başladı.

MESSI NEDEN YOK?

Fransız basını, "Ronaldo, 2022 Ballon d'Or aday listesinde yer alırken Messi neden yok?" konulu bir makale yayınladı. Söz konusu makalede Messi'nin kadroda neden yer almadığı sorgulanırken, Ballon d'Or kriterlerinin değiştirilmesi, doğrudan futbol sezonuna bakıldığı ve Messi'nin performansının düşük oluşu hatırlatıldı.

Ayrıca Messi'nin Paris'te hayal kırıklığı yarattığı da dile getirildi. Bilindiği üzere Messi, 2006'dan bu yana bu ödülü 7 kez kazanmıştı. 17 Ekim'deki galada Arjantinli yıldız olmayacak.

RONALDO GOL ATMAYA DEVAM ETTİ

Öte yandan Manchester United forması giyen Cristiano Ronaldo ise tüm kulvarlarda 49 maçta 32 gol üretti. Her ne kadar Portekizli yıldız Ballon d'Or'u kazanacak bir favori olmasa bile, performansıyla listede yer almayı garantiledi. Bu arada Lionel Messi 2005'ten bu yana ilk kez listede yer almazken; Ronaldo üst üste 18. kez ödüle aday gösterildi ve kendine ait rekoru da geliştirdi.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ