Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA'den, Kawhi'la ilgili tutarsız konuştuğu için Rivers'a 50 bin dolar ceza!

NBA, LA Clippers koçu Doc Rivers'ın Kawhi Leonard'ın sağlığıyla ilgili "tutarsız" yorum yapmasından ötürü, Clippers'a 50.000 dolar para cezası verdi.

Haber; Sporx.com
NBA, LA Clippers koçu Doc Rivers'ın Kawhi Leonard'ın sağlığıyla ilgili "tutarsız" yorum yapmasından ötürü, Clippers'a 50.000 dolar para cezası verdi.

Rivers, Çarşamba gecesi Milwaukee Bucks'a karşı ulusal televizyonda yayınlanmış bir maçta oturmasına rağmen, Leonard'ın "kendini iyi hissettiğini" bildirmişti.

NBA'e göre, Rivers'in ifadeleri "Leonard'ın sağlık durumuyla tutarsızdı".

Rivers'ın, Leonard'ın sağlığı hakkında söyledikleri şu şekildeydi:

"Burada endişelenecek bir şey yok, ancak emin olmak istiyoruz. Sanırım Kawhi en iyi halinde hissettiğini ifade etmişti. Bu şekilde kaldığından emin olmak bizim işimiz. Bu önemli. Fakat geçen sene playofflarda çok fazla dakika oynadı. Yani, aslında olay sağlıkla ilgili değil. Bazı yönlerden öyle. Daha iyi hissetmeye ve daha iyi olmaya devam etmesini istiyoruz."

NBA'İN DUYURUSU


NBA tarafından Clippers ve Leonard'ın maç durumu hakkında, aşağıdaki duyuru yayınlandı:

"Dün gece Milwaukee Bucks maçında Kawhi Leonard'ı oynatmayan LA Clippers'ın ek incelemesinin ardından NBA, ekibin bir sakatlığın yönetimi için Leonard'ın oturma kararının lig kurallarına uygun olduğunu onayladı. Ekip, Leonard'ın sol dizindeki patella tendonunun devam eden bir sakatlığından muzdarip olduğunu ve takım tarafından şu anda arka arkaya maçlar için bir sakatlık protokolüne yerleştirildiğini makul bir şekilde belirledi.

NBA, Clippers'ı Leonard'ın sağlık durumuyla ilgili tutarsız konuştuğu koçu Doc Rivers da dahil olmak üzere, ifadeleri için 50.000 dolar para cezası verdi."