Knicks oyuncuları, koçları David Fizdale'i yedirmiyor!

New York Knicks oyuncuları, dün gece Chicago Bulls'a karşı alınan 120-102'lik mağlubiyetle sezonda 2-9 serisine düştükten sonra, belirsiz durumlarına rağmen, koç David Fizdale'i desteklemeye devam ediyor.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Knicks oyuncuları, koçları David Fizdale'i yedirmiyor!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Kasım 2019 12:23
New York Knicks oyuncuları, dün gece Chicago Bulls'a karşı alınan 120-102'lik mağlubiyetle sezonda 2-9 serisine düştükten sonra, belirsiz durumlarına rağmen, koç David Fizdale'i desteklemeye devam ediyor.

New York, Bulls çaylağı Coby White'ın dördüncü çeyrekte yedi üçlük attığı ve 27 sayı ile tamamladığı maç sonrası, takımın 11 maçta en çok aldığı mağlubiyet alanında takım rekorunu egale etti.

ESPN'den Adrian Wojnarowski ve Malika Andrews'un Pazartesi günkü raporuna göre, Pazar günü Cleveland'a karşı alınan farklı mağlubiyetten sonraki basın konferansından önce, Mills'in Fizdale'in işten çıkarılması için zemin hazırlamaya başladığı söyleniyordu.

FİZDALE, SÖYLENTİLERE ALIŞIK

Salı günkü antrenman sırasında Fizdale'in, spekülasyonlardan ötürü etkilenmediği görüldü ve gazetecilere şunları söyledi:

"New York'ta her zaman bir medya fırtınası oluyor, yani başkaları için bu çok büyük bir şey olsa da, bizim için normal bir ortam. Bizim adamlarımız odaklı ve birbirlerine bağlılar."

Chicago'da 18 top kaybı yaptıkları ve boyalı alanda 52-46'lık sayı farkı yedikleri mağlubiyetin ardından oluşan hayal kırıklıklarına rağmen, Knicks oyuncuları, Fizdale'e verdikleri destek konusunda hala kararlıydı.

Çaylak RJ Barrett, açıklamasında "Kaç tane yeni adamımız var, 9 muydu, 10 muydu? Hiç birlikte oynamamış 10 oyuncumuz var ve bu ligde hiç oynamamış ben varım. Bazı zorluklar yaşayacaksınız, ama bunların içinden kendimizi ileri zorlamaya devam etmeliyiz. Gerçekten söyleyebileceğim tek şey bu. Birlikte kalmalıyız." şeklinde konuştu.

"O da bu zorluğa meydan okuyor. Ona inanıyoruz. Birlikte kalıyoruz ve dediğimiz gibi, onun arkasındayız ve birlikte savaşmaya devam edeceğiz."

"ONUN İÇİN SIKI OYNUYORUZ"


New York oyuncuları da her şeyin sadece Fizdale'e düşmediğinin farkındalar.

Knicks uzunu Bobby Portis de, Fizdale için şu açıklamaları yaptı:

"Onun için sıkı oynamalı ve sahaya çıkıp her şeyimizi vermeliyiz. Galibiyetleri ve mağlubiyetleri kontrol edemeyiz, ancak efor seviyemizi kontrol edebiliriz ve çıkıp havamız ve yoğunluğumuzla oynayabiliriz. Bu yüzden, şutlar bu gece bizim için girmemiş ve Coby White son çeyrekte çıldırmış olsa bile, bence koç için çok sıkı oynadığımızı düşünüyorum ve istediğimiz şey de bu."

"SADECE ONUN SORUMLULUĞU DEĞİL"


Taj Gibson da, Fizdale'i şu cümlelerle savundu:

"Sahaya çıkıp onun için sıkı oynuyoruz ve kazanmaya çalışıyoruz. Maç kazanınca bu gürültüler kesilir ve şu an esas odak noktası da bu, kazanmaya çalışmak."

"Bizi farklı şekillerde bir zafere doğru çekmeye çalışıyor ve aynı zamanda yetersiz kalıyoruz. Çok daha iyisini yapmamız gerekiyor ve bu sadece onun sorumluluğu değil, bizim de sorumluluğumuz. Bizi galibiyetlere sürüklemeye çalışıyor ve son zamanlarda işler tersine gidiyor."

ESPN Stats & Information'ın araştırmasına göre, Knicks yedi kez sezona 2-9 ile başladı ve bu vakalardan dördü son 20 sezonda geliyor.

Oyuncular, işler resmi oluncaya kadar - antrenörleri veya takımlarıyla ilgili - pes etmek istemiyorlar. Knicks Perşembe gecesi Dallas Mavericks'e ev sahipliği yapacak.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam