Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Hill: "Tatum, Hall of Fame olma yolunda ilerliyor!"

Grant Hill, genç oyuncu Jayson Tatum'ın Hall of Fame olmaya doğru ilerlediğini söyledi.

Grant Hill, genç oyuncu Jayson Tatum'ın Hall of Fame olmaya doğru ilerlediğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta sonu Naismith Memorial Basketball Hall of Fame'e giren Hill, Tatum'ın potansiyelinin "korkutucu" olduğunu düşünüyor:

"Çok çalışkan. Yeteneklerinden nasıl olduğunu görebileceğiniz bir adam. O kadar genç olmanıza rağmen bu kadar yontulmuş bir oyuna sahip olmak, ayak oyunlarıyla, vücudunu nasıl kullanacağını bilmesiyle, şutunu nasıl bulacağını bilmesiyle, ortaya koyduğu ufak hileleriyle komple bir oyuncu olmak... bu yaşta bu elit bir seviyedir. Bunu yalnızca doğuştan elde etmezsiniz. Bu salonda harcanmış uzun saatler demektir."

"O da bence Hall of Fame yolunda. Bulunduğu yer harika, ki bu iyi bir durum. Buna hem bir lütuf, hem de bir lanet olarak bakabilirsiniz. Celtics'te birçok yetenek bulunduğu için, tüm yükü üstlenmesi gerekmiyor. Bu genç bir oyuncu için harika bir şeydir. Ve şampiyonluk kazanma şansları da var. Önümüzdeki beş, altı-sekiz sene yolları çok açık. Yalnız öbür taraftan, bu durum bizim onun komple halini görmemize de engel oluyor. Sanırım geçen yıl bazı sakatlıklar takımı vurduğunda bunu biraz gördük. Yeteneklerini göstermesine ihtiyaçları vardı, o da gösterdi. Üstelik yalnızca bir çaylaktı. 19 yaşındaydı. Bana kalırsa en önemli şey zaman. Zamana ihtiyacı var ve en sonunda neye dönüşeceğini görmek için sabırsızlanıyorum. Potansiyeli korkutucu düzeyde."

Tatum, geçtiğimiz sezon 13.9 sayı, 1.6 asist ve 5.0 ribaund ortalamaları yakalamıştı.