Guti'nin kariyerinde 'yeni sayfa'

Beşiktaşlı taraftarların unutamadığı oyunculardan biri olan Jose Maria Guti, Madrid yakınlarında bir çocuk takımında antrenörlüğe başladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Guti'nin kariyerinde 'yeni sayfa'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ocak 2013 12:01
Beşiktaşlı taraftarların unutamadığı isim olan Jose Maria Guiterrez 'Guti' 3. çocuğu Enzo'nun doğumunun üstünden kısa bir süre geçmesinin ardından, Madrid'de Boadilla del Monte'de bir çocuk takımını çalıştırıyor.11 Ocak'ta 3. kez baba olan Guti, Boadilla del Monte'nin yeni çalıştırıcısı oldu. Çok mutlu olduğunu belirten Guti; "Gerekli yeteneklere sahibim, teknik direktörlük ve antrenörlük kurslarına gideceğim" diyerek hayatında yeni bir sayfa açtığını ifade etti. Çocuklarla birlikte çalışmanın kendisini çok mutluğu ettiğini ve kardeşinin çocuklarının da burada bulunmasının ayrıca bir sevinç olduğunu dile getirip, Real Madrid'in altyapı takımlarında çalışmanın da kendisini mutlu edeceğini açıkladı.

İspanya'nın başkenti Madrid'deki futbol okulunda soğuk havaya rağmen çocukları gülen bir yüzle maçlara hazırlayan ve onlara futbolun çeşitli temel kurallarını anlatan Guti'nin, her bir çocuğa yakın ilgi gösterdiği ifade edildi.

9 yıllık altyapı deneyimin ardından 1995'te Real Madrid'de profesyonel olan Guti, kulüpte oynadığı 542 maçın ardından 2010 yılında Beşiktaş'a gelip, ertesi yılın ortasında futbolu bırakacağını açıklayarak sözleşmesini feshetti.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam