Bu gurur Messi'nin

FIFA Ballon d'Or 2012 (Altın Top) Ödülü'nü kazanan futbolcu Lionel Messi oldu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Bu gurur Messi'nin
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ocak 2013 20:57
Futbolun efendisi Lionel Messi, Portekizli Cristiano Ronaldo ve İspanyol Andres Inites'in aday gösterildiği FIFA Ballon d'Or'u (Altın Top) bir kez daha kazanma başarısı gösterdi.

İsviçre'de yapılan törende büyük ödele layık görülen Arjantinli yıldız, böylece 4'üncü kez üst üste Altın Top ödülünü kazanmış ve oldu tarihe geçti.

Barcelona forması altında gösterdiği olağanüstü performansla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan ve dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösterilen Lionel Messi, bir sezonda 91 gol atarak Gerd Müller'e ait 85 gollük rekoru tarih sayfalarına gömmüştü.

Altın Top ödülünü 4 kez arka arkaya kazanan Messi, böylelikle ödülü 3'er kazanan Zinedine Zidane ve Brezilyalı Ronaldo'yu da geride bıraktı.

FIFA Kadın futbolu yılın oyuncusu ödülünü Abby Wambach kazandığı ödül töreninde Eskişehirspor'un da aday gösterildiği FIFA 2012 Fair-Play ödülünü Özbekistan Futbol Federasyonu kazandı.

İlk olarak Fransız futbol yazarı, Gabriel Hanot'un girişimi ile verilmeye başlanan ödül ilk sahibini 1956'da bulmuştu. O dönemde France Football dergisi bu ödülün destekçilerinden biri olmuştu. Altın Top anlamına gelen ödül 2010'da alınan karar gereğince FIFA Ballon d'Or ismini aldı.
İŞTE MESSI'NİN ÖDÜLÜ ALDIĞI AN


Tümü
 Reklam