Bedava Sneijder!.. Evet!..

Gündemin temel taşlarından biri Wesley Sneijder. Inter sezonun ikinci yarısında Sneijder'i oynatmamaya devam ederse çok şey kaybedebilir.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Bedava Sneijder!.. Evet!..
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Ocak 2013 10:18
- SPORX DIŞ HABERLER - Internazionale ile sorunlar yaşayan ve uzun aradan sonra takımla birlikte çalışmalara başlayan Hollandalı Wesley Sneijder gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

İtalyan televizyonu RAI'nın son olarak verdiği habere göre Rus ekibi Anzhi Makhachkala Inter ve oyuncunun menajeri ile Sneijder'in transferi konusunda temasta olduğu öne sürülüyor.

Futbolcunun menajeri Soren Lerby ise geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Sneijder için ellerine ulaşan henüz resmi bir teklif olmadığını ve oyuncunun durumunun tuhaf bir hal aldığını belirtti.

Sneijder konusunda futbol kamuoyuna son yansıyan ise Inter'in kararlığını sürdürmesi durumunda 28 yaşındaki futbolcunun sezon sonu serbest kalabilecek olması.


"Kulübünün oynamış olduğu resmi maçların yüzde 10'undan daha az müsabakada şans bulmuş bir profesyonel, spor yasaları gereğince, zamanından önce sözleşmesini feshedebilir. Ancak bu tarz bir karara oyuncunun içinde bulunduğu şartlar dikkate alındıktan sonra varılabilir. Spor yasaları duruma göre değişebilir. Böyle bir durumda yaptırım uygulanmaz, ancak bir fesih bedeli ödenebilir. Bir oyuncu kontratını sezonun dahil kadroda yer aldığı son resmi maçından 15 gün sonra fesh edebilir.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birligi (FIFA)'nın oyuncu transferleriyle ilgili talimatnamesinde 15. madde dikkat çekiyor. Sneijder cephesinde futbolcunun menajeri ve oyuncunun bu sakin tavrının sebebinin bu olabileceği iddia ediliyor. Bu da futbolcunun 6 ay daha oynamaması demek...

15. maddeye göre herhangi bir oyuncu bir sezon takımının oynadığı resmi maçların yüzde 10'nundan daha az bir yüzdede maç kadrosunda yer almazsa sözleşmesini feshedebiliyor.

Sneijder bu sezon üçü UEFA Avrupa Ligi önelemesi olmak üzere sadece beş maçta Inter adına mücadele etti. Tecrübeli futbolcu 2009 yılından beri Inter forması giyiyor.

INTER FARKINDA

Inter cephesinde son haftalarda Sneijder hakkında yapılan teknik yorumlar, oyuncunun durumuyla ilgili olarak verilen soğukkanlı demeçlerle oluşturulan stratejinin gelecekte oluşabilecek bir uyuşmazlık durumunda kendi aleyhlerinde kullanılmaması için tercih edildiği öne sürülüyor.onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg


Tümü
 Reklam